Legendarna arena zdewastowana. Woda wdarła się do środka. Wstrząsający widok [WIDEO]

Słynny tor bobslejowy w Koenigsee został całkowicie zniszczony przez gigantyczną powódź, która miała miejsce w południowej części Niemiec. Woda wdarła się do środka i zdewastowała legendarną arenę. "Moje serce jest złamane" - napisał Felix Loch.

Europę Zachodnią nawiedziła powódź, która spowodowała ogromne szkody. W sumie zginęło już co najmniej 180 osób. Ofiar może być znacznie więcej, ponieważ wiele ludzi jest zaginionych. W południowych Niemczech przez ulewny deszcz został zrujnowany tor bobslejowy i saneczkowy w Koenigsee.

Zobacz wideo "Wielka radość i ekscytacja. Igrzyska to najważniejsza impreza dla sportowców"

Ze słynnego toru bobslejowego pozostały jedynie szczątki. "Moje serce jest złamane"

Po ulewach tor nie nadaje się obecnie do użytku, a jego wstrząsający widok za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawił Felix Loch, niemiecki saneczkarz, który ma na koncie wiele medali, był m.in. mistrzem olimpijskim w IO w Vancouver i Soczi.

- Moje serce jest złamane. Mam nadzieję, że wszyscy są zdrowi - napisał na Instagramie, załączając do wpisu zdjęcie z aktualnym stanem, zburzonego toru bobslejowego.

W sieci pojawiło się również nagranie, na którym widać, jak woda wdarła się na tor i go zdewastowała.

- Mamy nadzieję, że uda nam się odbudować tor do października 2022 roku - powiedział niemieckiej agencji prasowej sekretarz generalny Niemieckiej Federacji Bobslejowej i Saneczkarskiej Thomas Schwab, oceniając, że wyrządzone przez nawałnicę szkody sięgają milionów euro.

Obecnie dostęp do toru jest utrudniony i potrzebny będzie ciężki sprzęt, aby zacząć usuwać wszystkie zniszczenia.

Na torze w Koenigsee w sezonie 2021/22 miały odbyć się zawody Pucharu Świata w skeletonie (3 grudnia), bobslejach (4-5 grudnia) i saneczkarstwie (1-2 stycznia 2022 roku). Planowano tam również organizacją mistrzostw świata juniorów w bobslejach i skeletonie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA