Nie żyje legendarny Andy Fordham. "Wiking" zmarł w wieku 59 lat

Nie żyje Andy "Wiking" Fordham. Były mistrz świata w darcie zmarł w wieku 59 lat. - Nasze serca i myśli są w tym czasie z jego rodziną - napisała The British Darts Organisation.

Andy Fordham był zwycięzcą BDO World Darts Championship (jedna z wersji mistrzostw świata w darcie) w 2004 roku. Wtedy pokonał w finale Mervyna Kinga (6-3). Był także triumfatorem World Masters z 1999 roku. O śmierci Brytyjczyka w czwartek na Facebooku poinformowała organizacja BDO. - Jesteśmy głęboko zasmuceni słysząc o stracie legendy darta Andy'ego "The Viking" Fordhama. Prawdziwego dżentelmena gry, którego będzie nam wszystkim brakowało - napisała The British Darts Organisation.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Nie żyje legenda darta. "Jego zwycięstwo zostanie zapamiętane. Był wielką osobistością"

Śmierć Andy'ego Fordhama wstrząsnęła całym środowiskiem darta. - Andy był jednym z najbardziej rozpoznawalnych graczy na całym świecie przez całą swoją karierę i niezwykle popularny na całym świecie - powiedział prezydent Professional Darts Corporation, Barry Hearn. 

- Byłem zdruzgotany, gdy dotarła do mnie wiadomość o śmierci Andy'ego Fordhama, legendy darta i jednego z najmilszych ludzi na świecie. Jestem myślami z rodziną w tym trudnym czasie... Niech spoczywa w pokoju - napisał na Twitterze finalista PDC, Kevin Painter. - Był łagodnym olbrzymem, kochanym przez wszystkich - dodał dwukrotny wicemistrz BDO, Bobby George. Kondolencje w mediach społecznościowych przekazał również dwukrotny mistrz świata tej dyscypliny, Adrian Lewis.

Brytyjski dziennik "The Sun" poinformował, że Andy Fordham zmarł w szpitalu w czwartek rano. Jako przyczynę śmierci podaje się "poważną niewydolność narządów". "Sky Sports" z kolei dodaje, że Brytyjczyk przeszedł operację jelit w lutym zeszłego roku. Do szpitala z powodu bólu w klatce piersiowej i problemów z oddychaniem trafił podczas World Drafts Championship w 2007 roku. 

Więcej o: