Rząd ogłosił nowe limity! Dobre wiadomości dla klubów fitness, kibiców i zaszczepionych

Od 26 czerwca na trybunach stadionów w Polsce będzie mogło wchodzić aż 50 procenty widzów - tak wynika z ogłoszonego w czwartek planu luzowania obostrzeń. Zmieni się także limit osób w siłowniach czy klubach fitness.

Wzrost liczby szczepień i spadek zachorowań na koronawirusa zaowocował tym, że rząd postanowił poluzować obostrzenia. Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawicki i minister zdrowia Andrzej Niedzielski przedstawili plan dalszego luzowania obostrzeń, na czym skorzystają m.in. kibice i właściciele siłowni czy klubów fitness.

Zobacz wideo "Wynik Igi Świątek trzeba docenić. Nie zawsze da się wygrać turniej wielkoszlemowy"

Jak poinformowano w czwartek, od 26 czerwca trybuny obiektów sportowych będą mogły być zapełnione w 50 proc. maksymalnej dostępności. Z kolei w klubach fitness i siłowniach został zmieniony limit osób - od 26 czerwca będzie wynosił jedną osobę na 10 mkw. Co ważne, w limity nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione. Co ważne, te limity mają obowiązywać do końca wakacji.

To dość znaczna zmiana, jeśli chodzi o limity osób na obiektach sportowych. Dotychczas na trybuny obiektów sportowych mogło wejść maksymalnie 25 proc. osób. Z kolei w siłowniach i klubach fitness obowiązywał limit jednej osoby na 15 mkw. Jak jednak podkreślone, harmonogram może zostać zmieniony w oparciu o aktualne dane epidemiczne i statystyki szczepień.

Więcej o: