Życiowy sukces Adriana Meronka! Polak zagra w prestiżowym turnieju

Adrian Meronk jest pierwszym polskim golfistą, który zakwalifikował się do wielkoszlemowego US Open. A to nie koniec dobrych wiadomości, bo niemal pewne jest to, że reprezentować będzie też Polskę na igrzyskach w Tokio!

- Kwalifikacja do igrzysk jest właściwie pewna, teraz jest realna szansa na US Open. Moim zdaniem zagram tam na 99 procent. Nie jest to jeszcze oficjalnie, natomiast w Porsche European Open będzie najniższa pula nagród punktowych spośród trzech liczących się eventów. Musiałby zatem stać się cud, żebym się nie dostał - mówi kilka dni temu Adrian Meronk w rozmowie z pzgolf.pl.

Zobacz wideo Arkadiusz Milik fanem golfa? Trafił!

Adrian Meronk o szansie występu w US Open. "Fajny bonus"

To było jeszcze przed startem Porsche European Open, a więc turnieju, który od soboty do poniedziałku rozgrywany był w Hamburgu. W mieście dla Meronka szczególnym, bo tam się urodził i mieszkał do drugiego roku życia, kiedy wraz z rodzicami przeniósł się najpierw do Poznania, a później do Wrocławia. - Na początku roku to kwalifikacja olimpijska była moim głównym celem, ale gdy jest już praktycznie zaklepana, to teraz pojawia się szansa startu w US Open. To jest fajny bonus, na którym koncentruję się teraz w stu procentach - mówił Meronk na początku czerwca.

Już wtedy był prawie pewny występu w US Open, bo nie licząc graczy z czołówki, prawo do gry w turnieju uzyskiwało dziesięciu najlepszych golfistów po trzech imprezach: Betfred British Masters, gdzie Meronk był trzeci, Made in Himmerland, gdzie był 31. i Porsche European Open, gdzie Meronk wypadł przeciętnie, bo w poniedziałek po trzech dniach rywalizację skończył na 45. miejscu. Zarobił tylko 6 tys. euro, ale utrzymał się w najlepszej dziesiątce po trzech turniejach. Po tym ostatnim spadł z czwartego na siódme miejsce, ale ono i tak zagwarantowało mu kwalifikacje do wielkoszlemowego US Open (17-20 czerwca w San Diego).

Wiemy, kto skomentuje mecze podczas Euro 2020. TVP zdradziła szczegółyWiemy, kto skomentuje mecze podczas Euro 2020. TVP zdradziła szczegóły

Adrian Meronk odnosi kolejny największy sukces w karierze

To dla 28-latka największy sukces w karierze. I kolejny duży sukces w ostatnich miesiącach. Pod koniec grudnia Paweł Wilkowicz i Kacper Sosnowski przybliżali na Sport.pl sylwetkę Meronka, czyli pierwszego Polaka, który prowadził w turnieju prestiżowego European Tour, pierwszego, który skończył taki turniej na podium, pierwszego w czołowej dwusetce rankingu i pierwszego, który może pojechać na igrzyska (więcej tutaj).

Wielki Szlem w golfie to cztery prestiżowe turnieje w roku kalendarzowym. Kwietniowy Masters w Auguście, czerwcowy US Open (co roku na innym polu w USA), lipcowy The Open Championship, znany także pod nazwą British Open, bo jako jedyny rozgrywany jest poza USA (w Wielkiej Brytanii: na jednym z pól w Szkocji, Anglii lub Irlandii Północnej) i najmniej prestiżowy PGA Championship, który w maju tego roku odbył się w Karolinie Południowej (Kiawah Island).

Więcej o: