Polska biegaczka pobiła 21-letni rekord świata! Niesamowity wyczyn 46-latki

Patrycja Bereznowska ustanowiła rekord świata w biegu na 72 godziny! 46-letnia polska biegaczka w Suwałkach przebiegła w tym czasie zawrotne 457 kilometrów, o osiem bijąc dotychczasowy rekord Holenderki Rii Buiten!

Rekord Holenderki przetrwał 21 lat, aż wreszcie w niedzielę został pobity przez Patrycję Bereznowską. Polka osiągnęła wynik Rii Buiten (449,12 km) już na trzy godziny przed końcem zawodów, a ostatecznie zakończyła je z niesamowitym rezultatem 457,19 kilometra.

Bereznowska już po pierwszej dobie rywalizacji pokonała 205 kilometrów, a po niespełna 58 godzinach zdołała pobić dotychczasowy rekord Polski, który należał do Barbary Szlachetki (ponad 405 kilometrów). Ostatecznie zapisała się w historii, bijąc najlepsze dotąd osiągnięcie na świecie o ponad osiem kilometrów.

46-letnia Patrycja Bereznowska posiada także rekord świata kobiet w uważanym za najtrudniejszy na świecie ultramaratonie Badwater, rozgrywanym w lipcu w Dolinie Śmierci w amerykańskiej Kalifornii -najgorętszym miejscu świata, w którym temperatura o tej porze roku przekracza 55 stopni Celsjusza. Do tego dochodzi różnica 2,5 kilometra nad poziomem morza pomiędzy startem a metą. Bereznowska pokonała dystans 214 kilometrów w zawrotnym czasie 24 godzin, 13 minut i 24 sekund.