Branża fitness kontra Skarb Państwa! "Odpowiada za szkody"

Branża fitness złoży pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa za straty, jakie poniosła ze względu na obostrzenia covidowe. Ale to nie wszystko. Przedsiębiorcy będą też składać indywidualne pozwy o odszkodowania - informuje portal "Interia".

Wzrost liczby szczepień i spadek zachorowań na koronawirusa zaowocował tym, że rząd postanowił poluzować obostrzenia. Początkowo kluby fitness, siłownie i baseny miały zostać otwarte w sobotę, 29 maja. Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali, że długo oczekiwane otwarcie nastąpi dzień wcześniej. Ale to marne pocieszenie dla branży, która przez pandemie straciła miliony, jak nie miliardy, złotych. Poza tym przedstawiciele siłowni i branży fitness są wściekli, bo nie dość, że treningi poprawiają odporność, to badania wykazują, że gdy dana siłownia przestrzega zasad sanitarnych, to ryzyko zakażenia na siłowni jest względnie niskie. 

Andre The Giant Śmiertelna choroba przepustką do wielkiej kariery. Wypił 156 piw duszkiem i wyginał stal na karku

Zobacz wideo Trening brzucha na siłowni

"Skarb Państwa odpowiada za szkody wyrządzone branży fitness lockdownem"

Jak informuje portal "Interia", branża fitness złoży pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa za straty, jakie poniosła podczas lockdownu. Ale to nie koniec. Przedsiębiorcy będą następnie składać indywidualne pozwy o odszkodowania.

- Przygotowujemy pozew w postępowaniu grupowym, czyli tzw. pozew zbiorowy. Przyjęta przez nas strategia zakłada dwa etapy. Pierwszy etap to właśnie pozew zbiorowy, który będzie dochodzeniem roszczeń w postępowaniu grupowym i będzie zmierzał do ustalenia tego, że Skarb Państwa odpowiada za szkody wyrządzone branży fitness lockdownem. Drugi etap to dochodzenie już konkretnych kwot odszkodowań po ustaleniu odpowiedzialności Skarbu Państwa i tutaj będą pozwy indywidualne przedsiębiorców z branży - wyjaśnia Interii adwokat Wiktor Wesołowski z kancelarii LWW Łyszyk Wesołowski i Wspólnicy, która reprezentuje branżę fitness.

Leszek Kucharski i Andrzej Grubba Nie grał z Wałęsą, nie był ulubieńcem. To jego mama wynalazła Grubbę. Leszek Kucharski [nieDawny Mistrz]

Pozew grupowy będzie złożony w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Z kolei przedsiębiorcy mogą zgłaszać Polskiej Federacji Fitness chęć udziału w postępowaniu do 21 maja.

Więcej o: