Tragiczne zderzenie w powietrzu. Nie żyje "legenda nieba"

Nie żyje uważany za legendę spadochroniarstwa Amerykanin Carl Daugherty. 76-latek zderzył się w powietrzu z innym spadochroniarzem i spadł na parking w mieście DeLand na Florydzie. "Wielu będzie za tobą tęsknić".

Według telewizji NBC do wypadku doszło, gdy Daugherty i drugi spadochroniarz przebywali w powietrzu i znaleźli się zbyt blisko siebie. Zderzyli się, a ich spadochrony się złożyły. Daugherty spadł i nie potrafił ponownie rozłożyć swojego spadochronu, drugiej osobie się to udało i bezpiecznie wylądowała.

Zobacz wideo Agent Grosickiego atakuje kluby ekstraklasy! "Jestem zażenowany"

Kolizja w powietrzu i wypadek spadochroniarza. Carl Daugherty nie żyje

Daugherty nie miał tyle szczęścia. Spadł na parking w miejscowości DeLand w stanie Floryda. Gdy został odnaleziony, był nieprzytomny, a niedługo później stwierdzono, że zmarł. Jak potwierdziła policja, osoby, które odnalazły Daugherty'ego, próbowały go reanimować, ale niestety nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych. 

"Legenda nieba i spadochroniarstwa"

Profil 76-latka na Facebooku został zasypany wiadomościami. Znajomi i fani składają hołd 76-latkowi, który był "prawdziwą legendą nieba i spadochroniarstwa", jak napisał jeden z nich. Daugherty niedawno skoczył z 20 tysięcy stóp i postanowił zakończyć karierę. W DeLand pracował jako dyrektor ds. bezpieczeństwa i treningu w jednej z firm zajmujących się spadochroniarstwem. 

"Nigdy nie przestał dzielić się swoją pasją i wiedzą na temat sportu, który kochamy, z innymi. Pamięć o Carlu nie zniknie, a jego dzieło będzie kontynuowane przez niezliczonych spadochroniarzy, których zainspirował do uprawiania tego sportu. To bardzo smutny i mroczny dzień. Spoczywaj w pokoju, Carl. Wielu będzie za tobą tęsknić" - napisano na profilu Międzynarodowego Muzeum i Alei Sław Spadochroniarstwa.

Więcej o:
Copyright © Agora SA