Rząd zmienia obostrzenia ws. otwarcia siłowni i basenów! Zdecydował jeden dzień

Rząd poinformował w środę o zmianach w terminie otwarcia siłowni, basenów i klubów fitness. - Zdecydowaliśmy z panem ministrem zdrowia o dokonaniu pewnych korekt w planie znoszenia obostrzeń - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Wzrost liczby szczepień i spadek zachorowań na koronawirusa zaowocował tym, że rząd postanowił poluzować obostrzenia. Początkowo kluby fitness, siłownie i baseny miały zostać otwarte w sobotę, 29 maja. W środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o zmianach w planie luzowania obostrzeń.

Zobacz wideo Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk

- Zdecydowaliśmy z panem ministrem zdrowia o dokonaniu pewnych korekt w planie znoszenia obostrzeń na miesiąc maj. On obowiązuje. O jeden dzień przyspieszamy otwarcia branż, które miało nastąpić 29 maja. Chodzi o m.in. siłownie, kluby fitness i baseny - przekazał na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Lekarz rodzinny zaleca badanie płuc po zakażeniu koronawirusem. Tylko możliwości brakPluli krwią, Nie mogli oddychać. Były obawy, ale badania polskich sportowców po koronawirusie są optymistyczne

Nadal jednak obowiązują zasady, które zostały przedstawione w pierwotnym planie. W przypadku zawodów sportowych na zadaszonych obiektach, w halach będzie obowiązywało 50 proc. maksymalnego obłożenia obiektu. Z kolei w przypadku siłowni i klubów fitness, obowiązywać będzie limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych, a także ścisły reżim sanitarny.

Więcej o: