UFC chce szalonej walki Błachowicza w Polsce! "To byłoby coś szalonego"

Jan Błachowicz już wkrótce może zawalczyć w Polsce. - Walkę z Prochazką moglibyśmy zrobić w Polsce przy obecności 60 tys. fanów. To byłoby coś szalonego! - stwierdził szef UFC Dana White. Wcześniej Polaka czeka pojedynek z Gloverem Teixeirą.

Jan Błachowicz przygotowuje się do walki z Gloverem Teixeirą, która odbędzie się 5 września na gali UFC 266. Coraz bardziej prawdopodobne, że zwycięzca tego pojedynku zmierzy się z Jirim Prochazką, który w świetnym stylu pokazał się w UFC. Czech wygrał walki z Volkanem Oezdemirem i Dominickiem Reyesem. 

Zobacz wideo "Jan Błachowicz jest dużym kłopotem dla UFC. Ale ta walka to strzał w dziesiątkę"

Błachowicz będzie walczyć w Polsce. Jest komentarz szefa UFC

Jak zdradził szef UFC Dana White, ewentualny pojedynek Błachowicza z Prochazką mógłby być okazją do zorganizowania gali UFC w Polsce, gdzie MMA z roku na roku staje się coraz popularniejsze. – Gdyby Jan pokonał Glovera, walkę z Prochazką moglibyśmy zrobić w Polsce przy obecności 60 tys. fanów. To byłoby coś szalonego! – stwierdził White.

Walka Marcin Najman - Kasjusz 'Don Kasjo' Życiński na Fame MMA 8Don Kasjo atakuje i prowokuje. Niezła drama przed walką wieczoru FAME MMA 10

Na przeszkodzie w tym przedsięwzięciu stanąć może jednak pandemia koronawirusa, co również podkreślił szef UFC. – Myślisz, że nie chciałbym tego zrobić? Pytanie jednak, czy Polska będzie na to gotowa? Czy będzie otwarta? Chciałbym to zrobić. Nie mogę się doczekać zagranicznych gal – stwierdził. 

Marian Ziółkowski, mistrz KSWMistrz KSW mówi o patologii w MMA "To jest chore, co się dzieje"

Jak dotąd UFC zorganizowało gale w Polsce dwa razy. Debiutem była gala UFC Fight Night: Cro Cop vs. Gonzaga 2, która odbyła się 11 kwietnia 2015 r. Dwa lata później w Ergo Arenie w Gdańsku zorganizowano galę UFC Fight Night: Donald Cerrone vs. Darren Till. Na obu galach było około 10 tys. osób, czyli sześć razy mniej niż zakłada Dana White w przypadku planowanej imprezy. 

Więcej o: