Andrzej Bargiel i Jędrzej Baranowski zdobyli kolejny szczyt! Znowu planują zjazd na nartach

Jak informuje konto na facebooku "Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera", Andrzej Bargiel jest już na szycie Laila Peak! Teraz czas na zjazd na nartach.

Andrzej Bargiel to 33-letni narciarz wysokogórski i himalaista, na co dzień mieszkający w Zakopanem. W 2018 roku postanowił zjechać na nartach z drugiej najwyższej góry świata. Czyli osiągnąć coś, czego nie osiągnął nigdy wcześniej żaden człowiek na świecie. No i to zrobił! Pod koniec lipca 2018 - podejmując po roku przerwy kolejną próbę - zjechał bez odpinania nart ze szczytu K2 (8611 m n.p.m.). Wtedy stał się bardzo popularny. Ale Bargiel wciąż szuka kolejnych wyzwań. Niespełna dwa tygodnie temu jako pierwszy w historii zdobył szczyt Yawash Sar II (6178 m n.p.m.) i zjechał z niego na nartach.

Marian Ziółkowski podczas ostatniej walki w KSW. Źródło: Twitter.com/KSW_MMAAle hit! Dojdzie do walki dwóch mistrzów KSW? "Skoro chce się bić, to zapraszam"

Andrzej Bargiel jest już na szycie Laila Peak!! Teraz czekamy na zjazd! Trzymamy kciuki! - informuje konto na Facebooku "Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera". Wejście na wierzchołek Laila Peak zajęło Bargielowi i Jędrzejowi Baranowskiemu niespełna siedem godzin, czyli mniej o niemal cztery godzin niż zakładali. Teraz Polacy zjeżdżają ze szczytu na nartach do bazy. 

Mariusz Adam RyjekNie żyje Mariusz Ryjek. Tragiczny finał poszukiwań zawodnika turnieju Krwawy Sport

Laila Peak to szczyt w Karakorum, sześciotysięcznik w rejonie doliny Hushe. Jego dokładna wysokość to 6096 m n.p.m.

Więcej o: