Nieoficjalna data otwarcia basenów i siłowni. "Bardzo szczegółowy harmonogram"

Na najbliższą środę zaplanowana jest ważna konferencja prasowa rządu, podczas której zostaną ogłoszone plany związane z luzowaniem obostrzeń. Niewykluczone, że część z nich będzie dotyczyła uprawiania sportu.

Jak zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, w trakcie środowej konferencji ma zostać przedstawiony "bardzo szczegółowy harmonogram" znoszenia restrykcji. Szef resortu zapowiedział przy tym, że "wróci działanie wielu sektorów i usług", co może sugerować otwarcie wielu punktów.

Sasin organizuje igrzyska w Polsce. Prezydent Krakowa: Na tym polega dowcipSasin organizuje igrzyska w Polsce. Prezydent Krakowa: Na tym polega dowcip

Baseny i siłownie otwarte dopiero od drugiego tygodnia maja

Jak nieoficjalnie dowiedział się rozmawiający z lekarzami przedstawiciel RMF FM, wśród sektorów, których ma dotyczyć luzowanie znajduje się również sport. Medycy są zdania, że na siłownię lub basen będzie można się udawać jednak dopiero w drugiej połowie przyszłego miesiąca.

Nieco inne zdanie przyjmują niektórzy epidemiolodzy. Ich zdaniem jako pierwsze powinny zostać otwarte baseny, a dopiero później siłownie i inne centra fitness. Powodem tego jest fakt, że na basenach i aquaparkach jest znacznie trudniej się zarazić koronawirusem.

Zobacz wideo Polscy siatkarze szczepili się przeciwko COVID-19. "To bardzo ważne, że możemy się zaszczepić przed igrzyskami"

Wciąż mają obowiązywać limity osób

Choć jak dotąd nie jest znany dokładny plan odmrażania gospodarki, niemal pewne jest, że luzowanie niektórych obostrzeń nie wyeliminuje obowiązku przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Przede wszystkim chodzi o obowiązywanie limitu osób, również w takich miejscach jak baseny czy siłownie.

Po niezwykłej metamorfozie rozjeżdżają kolejnych rywali. W Europie nikt tak nie graPo niezwykłej metamorfozie rozjeżdżają kolejnych rywali. W Europie nikt tak nie gra

Epidemiolodzy zalecają, aby przez okres dwóch najbliższych tygodni Polacy mocno się pilnowali i zwracali uwagę na bezpieczeństwo. Jest to niezbędne, aby nie doszło do kolejnego wybuchu zakażeń koronawirusem, który mógłby spowodować przywrócenie części obostrzeń i uniemożliwienie otwierania wielu punktów usługowych.