Kacper Filipiak w drodze po historyczny sukces! Nerwy w pięciogodzinnym boju

Kacper Filipiak wykonał kolejny krok w stronę awansu do snookerowych mistrzostw świata. W drugiej rundzie kwalifikacji Polak po pięciogodzinnym pojedynku pokonał Walijczyka Jacksona Page'a 6:5.

Jeszcze nigdy w historii nie zdarzyło się, żeby Polak wystąpił na mistrzostwach świata w snookerze. W połowie drogi do tego celu jest Kacper Filipiak. Rok temu zatrzymał się na drugiej rundzie kwalifikacji, teraz jednak udało mu się przebrnąć przez ten etap. Wcześniej pokonał Anglika Rileya Parsona 6:4. W piątek na drodze 25-latka stanął Walijczyk, Jackson Page, sklasyfikowany na 70. miejscu w rankingu snookerzystów. Filipiak jest 94.

Zobacz wideo "To będzie szczególne El Clasico. Wreszcie będzie budzić emocje"

Kacper Filipiak pokonał Jacksona Page'a. Nerwowa końcówka

Mecz rozstrzygnął się w deciderze, czyli ostatniej partii. Polak mógł zakończyć sprawę już wcześniej. Prowadził 5:3, a przy wyniku 5:4 brakowało mu tylko dwóch wbić. Jednak w łatwej sytuacji spudłował i pozwolił rywalowi się dogonić. Na szczęście nie wyprowadziło go to z równowagi i pewnie wygrał ostatnią partię, a cały mecz 6:5.

Dzięki pokonaniu dwóch rywali Polak zarobił już 10 tysięcy funtów. W trzeciej rundzie kwalifikacji przeciwnikiem Filipiaka będzie Chińczyk Zhao Xintong sklasyfikowany na 25. pozycji w rankingu. Aby znaleźć się na mistrzostwach świata, Filipiak musi pokonać Xintonga, a potem jeszcze jednego rywala.

W mistrzostwach udział weźmie 32 snookerzystów – 16 rozstawionych i 16 zawodników z kwalifikacji. Turniej zacznie się 17 kwietnia i potrwa do 3 maja. Tytułu broni legenda snookera, Anglik Ronnie O'Sullivan.  

Więcej o: