Srebrny medalista olimpijski i jego brat winni. Grozi im dożywocie

Australijski kajakarz Nathan Baggaley i jego brat zostali uznani winnymi przemytu kokainy. Grozi im dożywocie.

Dwukrotny srebrny medalista olimpijski z Aten (2004) w kajakarstwie Nathan Baggaley i jego brat, Dru, zostali uznani winnymi przemytu setek kilogramów kokainy. Policja szacuje, że miała ona wartość około 150 milionów dolarów. Mężczyznom grozi nawet dożywocie. Prokuratura z Brisbane jak i reprezentanci dawnego sportowca na razie nie chcieli komentować sprawy.

Zobacz wideo Reakcja Igi Świątek mogła zaniepokoić. "Przypomnieliśmy sobie, że ma dopiero 19 lat"

Dru Baggaley wraz z innym mężczyzną zostali aresztowani latem 2018 roku, gdy służby przechwyciły ich łódź, na której znajdowało się prawie pół tony kokainy. Nathana Baggaleya nie było wówczas na pokładzie, jednak to on zakupił łódź oraz był odpowiedzialny za instalację systemu nawigacyjnego. Ponadto, sąd znalazł jego odciski palców na taśmie klejącej, za pomocą której zakryto numery rejestracyjne łodzi. Kajakarz kontaktował się też z bratem, gdy ten był na morzu.

Jan BłachowiczJon Jones ma dość! Wysłał wiadomość do Błachowicza: Przestań pierd****. Legendarne polskie bajki

Bracia Baggaley już byli karani

Baggaley to dwukrotny srebrny medalista z Aten w kajakarstwie. Ma też trzy tytuły mistrza świata. Jego karierę przedwcześnie zakończyły dopingowe skandale. W 2005 roku został przyłapany na korzystaniu z nielegalnych steroidów, a już w 2015 roku trafił z bratem za kratki za udział przy produkcji narkotyków na dwa lata i trzy miesiące.

Więcej o: