Nowe obostrzenia na terenie całego kraju. Lockdown uderza w sport

Trzecia fala koronawirusa uderzyła z dużą siłą. W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach, które wpływają na funkcjonowanie amatorskiego sportu w naszym kraju.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 052 nowych zdiagnozowanych przypadkach koronawirusa w Polsce. - Myślmy przede wszystkim o tym, jak zabezpieczyć siebie. Idą trudne czasy, mamy 25 000 zachorowań i 45 procent dynamiki wzrostu. Jeżeli byśmy powielali te liczby, w przyszłym tygodniu albo nawet szybciej możemy przekroczyć 30 tysięcy - powiedział Adam Niedzielski na środowej konferencji prasowej.

Zobacz wideo Marciniak odpowiada na krytykę Legii i Rakowa: "Wybieranie sędziów przez kluby to bardzo niebezpieczny trend"

Nowe obostrzenia na terenie całego kraju

- Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce ograniczamy działalność galerii handlowych, zamknięte zostaną kina, teatry, galerie i inne obiekty rozrywkowe. Zostaną zamknięte baseny, sauny itd. - powiedział minister. Od soboty w całej Polsce ponownie zamknięte zostaną siłownie, aquaparki, sauny, a także stoki narciarskie, korty tenisowe i inne obiekty sportowe. Zamknięte są też baseny z wyjątkiem basenów w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i tych dla członków kadr narodowych. Zamknięte będą także orliki. 

Trener Lecha Poznań Maciej SkorżaMaciej Skorża wraca do ekstraklasy! Jest porozumienie z klubem

Wiadomo jednak, że nowe obostrzenia nie wpływają na profesjonalne rozgrywki sportowe. Niezagrożony jest zatem mecz m.in. reprezentacji Polski z Andorą, który ma się odbyć 28 marca w Warszawie. Oczywiście bez udziału kibiców.

Więcej o: