Rząd przedstawił nowe obostrzenia. Stoki otwarte. Co z siłowniami i klubami fitness?

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, ogłosił nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Nie zmieniła się sytuacja siłowni i klubów fitness, które nadal pozostają zamknięte. Otwarte za to pozostają stoki narciarskie. Taki stan potrwa co najmniej do 14 marca.

Ponad tydzień temu odbyło się posiedzenie sejmowej komisji sportu. Prezes Polskiej Federacji Fitness, Tomasz Napiórkowski, proponował rozwiązania, które miały pozwolić siłowniom i klubom fitness na działalność w rygorze sanitarnym na dwa tygodnie, począwszy od 11 marca. Zasugerował także, aby siłownie i kluby były dostępne dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych, a zajęcia mogłyby odbywać się w grupach.

Zobacz wideo Trening z gumą. 7 ćwiczeń wyszczuplających nogi

Stanowisko rządu jednak się nie zmieniło. W środę minister zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował, że siłownie i kluby fitness nadal pozostaną zamknięte. Wynika to m.in. z obaw, że ćwiczący przebywają blisko siebie przez około godzinę i nie będą się stosować do zaleceń.

Stoki nadal otwarte

Otwarte pozostaną za to stoki narciarskie, mimo ogromnych kolejek do wyciągów, w których tłoczyli się ludzie. W międzyczasie zmieniła się jednak pogoda. Jest coraz cieplej, przez co jest mniej chętnych do wyjazdu na narty.  

Koronawirus mocno uderzył w województwo warmińsko-mazurskie. W tej części kraju postanowiono zamknąć obiekty sportowe, takie jak korty tenisowe i baseny.

Wprowadzenie obostrzeń wiąże się z dużym wzrostem zachorowań. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o ponad 12 tysiącach nowych przypadków. To najwięcej od 6 stycznia.