Poważny wypadek Tigera Woodsa! Potrzebne były "szczęki życia"

Tiger Woods we wtorkowy poranek miał poważny wypadek samochodowy w Los Angeles. Jak informuje szeryf hrabstwa, ratownicy potrzebowali tzw. szczęk życia, żeby wydobyć go z wraku. Woods jest ranny, jego agent potwierdził, że ma poważne urazy nóg. Słynny golfista trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Woods uczestniczył w wypadku samochodowym w Los Angeles o 7:12 czasu lokalnego. Pierwsze doniesienia mówiły jedynie o poważnych zniszczeniach auta i nieznanym stanie zdrowia golfisty, ale później szczegóły zdarzenia przekazał szeryf hrabstwa Los Angeles.

Zobacz wideo Gol Cristiano Ronaldo w meczu z Crotone [ELEVEN SPORTS]

Wypadek samochodowy Tigera Woodsa! Jego auto dachowało

"We wtorek 23 lutego o 7:12 rano szeryf hrabstwa zareagował na informację o przewróconym samochodzie, który uczestniczył w kolizji drogowej na granicy Rolling Hills Estates i rancza Palos Verdes. Auto podróżowało na północ Hawthorne Boulevard na Blackhorse Road, kiedy doszło do wypadku. Samochód ma poważne uszkodzenia" - czytamy w komunikacie. "Zidentyfikowano kierowcę, którym okazał się Eldrick "Tiger" Woods. Pan Woods został wyciągnięty z wraku za pomocą "szczęk życia" przez strażaków oraz medyków i potem przetransportowany karetką do pobliskiego szpitala ze względu na odniesione urazy" - poinformowano.

Aleksander Doba zmarł w wieku 74 latAleksander Doba nie żyje. Miał 74 lata. "Zmarł śmiercią podróżnika"

Tiger Woods potrzebował operacji

Na razie nie ma oficjalnych informacji o stanie zdrowia golfisty, ale telewizja "NBC" podała, że Woods ma najprawdopodobniej złamaną nogę i potrzebował operacji. Informację o "wielu urazach obu nóg" potwierdził jego agent, Mark Steinberg.

Aleksander Doba nie żyjeDoba zginął, robiąc to, co kochał. "Nigdy nie było wiadomo, czy to jego ostatnia wyprawa"

Natomiast telewizja "ABC" pokazała, jak wyglądał samochód, który według wstępnych informacji najprawdopodobniej spadł z dużej wysokości i dachował (na co wskazywały pierwsze zdjęcia). Później podano, że kolizja sprawiła, że zjechał na pobocze i silnie uderzył w drzewo. Jeśli zgodnie z informacjami podanymi przez szeryfa hrabstwa LA, do wyciągnięcia Woodsa użyto "szczęk życia", to oznacza, że dostęp do kierowcy był bardzo utrudniony. 

Aleksander DobaPojawiają się szczegóły ostatniej wyprawy Aleksandra Doby. "Poprosił o chwilę odpoczynku"

Tiger Woods to amerykański golfista uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii tej dyscypliny. Był najlepiej opłacanym sportowcem w 2012 roku (78 milionów dolarów) oraz szóstym sportowcem w rankingu najlepiej zarabiających według "Forbesa" z 2014 roku. Pięciokrotnie wygrywał turniej Masters (1997, 2001, 2002, 2005, 2019), po trzy razy golfowy US Open i British Open, a także czterokrotnie był zwycięzcą mistrzostw PGA (Professional Golfers Association). 

Zwycięstwo Woodsa w turnieju Masters z 2019 roku było jednym z większych powrotów w historii sportu. Po turnieju w Auguście sukcesu gratulowali mu Donald Trump, Barack Obama, a wraz z nimi cały świat. - To tak jakby teraz Jordan wyszedł na parkiet i poradził sobie z koszykarzami, z którymi niegdyś walczył - oceniał ten sukces Andrzej Person. W 2009 roku doszło do ujawnienia jego zdrady Elin Nordegren, a później kolejnych szczegółów jego życia prywatnego, które wskazały, że golfista był uzależniony od seksu, o czym w zeszłym roku pisał dziennikarz Sport.pl, Bartłomiej Kubiak

Więcej o: