Polskie bobsleistki wystąpiły z błyskawicą Strajku Kobiet. Szybka cenzura

Polskie bobsleistki - Sylwia Smolarek i Julia Słupecka - podczas mistrzostw świata, które odbywają się w Altenbergu, wystąpiły w bobslejach, na których znalazł się znak błyskawicy - symbol Strajku Kobiet. Na drugim przejeździe znak został już usunięty.

Polskie bobsleistki - Sylwia Smolarek i Julia Słupecka - wróciły po przerwie do rywalizacji. Wystartowały w mistrzostwach świata, które odbywają się w niemieckim Altenbergu. W konkurencji bobslejowych dwójek zajęły 20. miejsce, jednak to nie rezultat, który osiągnęły, przykuł uwagę do ich startu.

Zobacz wideo Halvor Egner Granerud zmierza po Kryształową Kulę. "Rok temu myślał o zakończeniu kariery"

Polki wystartowały z błyskawicą na bobie

Polki wystąpiły w mistrzostwach w bobsleju, na którym znalazł się symbol błyskawicy, nawiązujący do Strajku Kobiet. W pierwszym przejeździe był on widoczny w przedniej części ich boba. W kolejnych przejazdach znak zniknął z ich boba, co doskonale widać na screenach poniżej.

Start Sylwii Smolarek i Julii SłupeckiejStart Sylwii Smolarek i Julii Słupeckiej facebook.com

Polki wypadły najgorzej podczas rywalizacji w mistrzostwach świata. Zajęły 20. miejsce wśród dwudziestu załóg. Do zwyciężczyń, którymi zostały Amerykanki Kaillie Humphries i Lolo Jones, straciły ponad 8,7 sekundy. Do przedostatniej załogi ta strata wyniosła blisko pięć sekund.

Więcej o: