Jest decyzja ws. szczepionek dla polskich sportowców. "Priorytet"

Ministerstwo Sportu chce, aby polscy sportowcy zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19. - Wsparcie przygotowań reprezentantów Polski do igrzysk olimpijskich i dużych międzynarodowych imprez pozostaje naszym priorytetem - poinformował portal gov.pl.

Pierwszeństwo szczepień mają obecnie seniorzy i osoby, które są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem, czyli pracownicy służby zdrowia i służby mundurowe. Kolejnym grupą w Narodowym Programie Szczepień mają być polscy sportowcy, którzy będą brać udział w imprezach, m.in. w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. O szczegółach poinformował portal rządowy.

Zobacz wideo Lewandowski po raz 23.! Pokonał obrońcę i położył bramkarza [ELEVEN SPORTS]

Polscy sportowcy mają zostać zaszczepieni przeciwko Covid-19. "Ich wsparcie pozostaje naszym priorytetem"

- Zgodnie z wypowiedzią prezydenta komitetu organizacyjnego Tokio 2020, impreza odbędzie się w ustalonym terminie (23.07-8.08.2021). Resort traktuje zdrowie i bezpieczeństwo zawodników reprezentujących Polskę w międzynarodowych wydarzeniach sportowych priorytetowo i dołoży wszelkich starań, by reprezentanci kadr narodowych zostali zaszczepieni we właściwym czasie, wynikającym z kalendarza Narodowego Programu Szczepień - czytamy na portalu gov.pl.

- Ministerstwo Sportu cały czas monitoruje sytuację polskich sportowców przed startami międzynarodowymi i jednocześnie współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim, który ma stały kontakt z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, polskimi związkami sportowymi - członkami europejskich i światowych organizacji sportowych w poszczególnych sportach, Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej oraz Ministerstwem Zdrowia - brzmi dalsza część komunikatu.

- Od początku wybuchu pandemii COVID-19 Ministerstwo Sportu podjęło szereg działań, które pozwoliły na bezpieczne i właściwe przygotowania reprezentantów Polski do międzynarodowych i krajowych imprez. Zaproponowane przez Ministerstwo Sportu regulacje w znaczący sposób wsparły funkcjonowanie sportu w czasie epidemii. Wsparcie przygotowań reprezentantów Polski do igrzysk olimpijskich i dużych międzynarodowych imprez pozostaje naszym priorytetem - dodaje gov.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA