Nowe obostrzenia w Polsce od 1 lutego. Ważne informacje ws. sportu

Na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie obowiązujących obostrzeń. Minister odniósł się też do kwestii związanych ze sportem.

Konferencja ministra Adama Niedzielskiego dotyczyła nowych zasad bezpieczeństwa, zmian w funkcjonowaniu i restrykcji związanych z pandemią. Niedzielski ogłosił, że od 1 lutego otwarte będą galerie handlowe oraz instytucje kultury, z muzeami i galeriami sztuki na czele.

Zobacz wideo Etap odpowiedzialności przedłużony do 14 lutego. Restauracje, hotele i stoki nadal zamknięte

Nowe obostrzenia w Polsce od 1 lutego. Co ze sportem?

Sport amatorski wciąż pozostaje jednak zawieszony. Z obiektów sportowych będą mogli korzystać jedynie członkowie reprezentacji z polskich związków sportowych. Jeśli chodzi o publiczność, wciąż nie może ona pojawiać się w trakcie wydarzeń sportowych. Początkowo obostrzenia miały obowiązywać do 17 stycznia, ale przedłużono je do 14 lutego.

Bez względu na decyzję rządu branża fitness planuje otworzyć się 1 lutego. Szef Polskiej Federacji Fitness Tomasz Napiórkowski, podkreślił, że branża fitness jest jedną z trzech, która w ostatnim czasie zanotowała spadek na poziomie 90 proc. Członkowie federacji mogą zasięgnąć bezpłatnej pomocy prawnej, aby siłownie i kluby fitness mogły działać zgodnie z prawem. Wciąż zamknięte są stoki narciarskie.