Jest wstępna data otwarcia siłowni w Polsce! Polska Federacja Fitness szykuje pozew

Zła wiadomość dla wszystkich fanów siłowni i branży fitness. Polska Federacja Fitness ogłosiła, że ponowne otwarcie branży nastąpi najprawdopodobniej dopiero na przełomie marca i kwietnia - informuje Radio Zet.

Pod koniec października rząd ogłosił, że Polska - z powodu skali pandemii - znajduje się w strefie czerwonej, a co za tym idzie, zamknięto większość siłowni i klubów fitness. Większość, bo wciąż są kluby, które wykorzystywały lukę prawną i omijają zakaz (jak np. KSW Gym). Koronawirus nie daje spokoju Polakom (8 stycznia odnotowano niemal dziewięć tysięcy nowych zakażeń i aż 332 zgony). I nie zanosi się, że branża szybko powróci do życia.

Trener Wiktor CzeginŚwiat ich potępił, Rosja się nimi zaopiekowała. Powszechny kult krętactwa

Zobacz wideo Damian Janikowski dołącza do akcji #zostajemywdomu i pokazuje, jak ćwiczyć

Kiedy wrócą siłownie? Najwcześniej za kilka miesięcy

- Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia. Ale i ten termin nie może być pewny - Radio Zet cytuje Polską Federację Fitness (PFF)

Przedstawiciele siłowni i branży fitness są wściekli, bo nie dość, że treningi poprawiają odporność, to badania wykazują, że gdy dana siłownia przestrzega zasad sanitarnych, to ryzyko zakażenia na siłowni jest względnie niskie.

STIHL TIMBERSPORTS Virtual European Championship 2020 - PolandMichał Dubicki został mistrzem Europy w sportowym cięciu i rąbaniu drewna!

PFF powstało, aby reprezentować całą branżę. Federacja już zapowiedziała, że szykuje się do pozwu zbiorowego. PFF domaga się zniesienia obostrzeń oraz wypłacenia odszkodowań za miesiące, w których kluby fitness i siłownie były zamknięte