Francja w żałobie. Nie żyje Christophe Dominici. Wicemistrz świata miał 48 lat

Christophe Dominici, legenda francuskiego rugby, zmarł w wieku 48 lat. Dominici to 67- krotny reprezentant kraju, były wicemistrz świata.

O śmierci Dominiciego poinformował jego były klub Stade Francais. - Z ogromnym smutkiem i głębokim żalem Stade Francais Paris przekazuje informację o śmierci Christophe'a Dominiciego - czytamy w komunikacie wydanym we wtorek. 

Zobacz wideo O tym, jak niezwykłe są rugby na wózkach:

Francja opłakuje śmierć byłego reprezentanta 

- W ciągu 11 lat spędzonych w naszej drużynie, Christophe, dzięki swojemu niesamowitemu talentowi i klasie, w dużym stopniu przyczynił się do napisania historii klubu - dodano.

Kibice BeitaruNajbardziej rasistowscy kibice w Izraelu. Walczą za Boga i naród żydowski. "Wojna"

- To był geniusz rugby i niezrównany przyjaciel. Pozostawia wielką pustkę w naszej klubowej rodzinie. Nasze myśli kierują się w stronę jego bliskich, jego partnerki Loretty, córek Chiary i Mii - zakończono. 

Dominici rozegrał 67 spotkań w reprezentacji Francji w latach 1998-2007. Na zawsze zostanie zapamiętany z występu przeciwko ekipie Nowej Zelandii podczas półfinału mistrzostw świata w 1999 roku, gdy zasłynął wspaniałym przyłożeniem. Francuzi wygrali wtedy 43:31, ale przegrali w finale z Australią.

Pierwsze drużyny awansowały do kolejnej fazy Ligi Mistrzów! Gole w doliczonym czasiePierwsze drużyny awansowały do kolejnej fazy Ligi Mistrzów! Gole w doliczonym czasie

Nie podano, jaka była przyczyna śmierci 48-latka. 

Francuska Federacja Rugby zareagowała na Twitterze: "Nasza społeczność opłakuje tragiczną śmierć byłego skrzydłowego Christophe'a Dominiciego. Myślami jesteśmy z jego rodziną i bliskimi." Kondolencje złożyła także Światowa Federacja Rugby.

Dominici rozpoczął karierę w RC La Valette w 1991 roku, zanim dwa lata później dołączył do Toulon. Ostatecznie przeniósł się do Stade Francais w 1997 roku, gdzie zdobył pięć tytułów mistrzowskich kraju. Był zdobywcą Pucharu Sześciu Narodów w 2006 i 2007 roku.