Epicka walka surfera z monstrualną falą! To nagranie przejdzie do historii [WIDEO]

World Surf League opublikowało spektakularne wideo, na którym widać jak znany surfer Nic von Rupp musiał zmierzyć się z potężną, kilkunastometrową falą! Niestety, Nic von Rupp nie zdążył uciec i został nią zalany. Na szczęście nic mu się nie stało.

W ciągu ostatnich kilku dni Północny Atlantyk jest kapitalnym miejscem dla surferów, dzięki szalejącemu w tym rejonie huraganowi Epsilion i potężnym systemom niskiego ciśnienia na Grenlandii. Oznacza to, że tworzyły się warunki do wypiętrzenia niesamowitych fal, które u wybrzeży Portugalii są rekordowymi.

Zobacz wideo Dariusz Żuraw wskazał faworyta do mistrzostwa Polski. "Patrzymy na nich w głównej mierze

Epicka walka z monstrualną falą

Dzięki wyjątkowo sprzyjającym warunkom wietrznym, doświadczeni surferzy na gigantycznych falach szaleją w okolicach Nazaré i próbują zapisać się w historii, jako surfujący na najwyższych falach. - Na takie fale czekałem całe życie - powiedział Nic von Rupp, który stanął przed szansą surfowania na rekordowo wysokich falach, a wideo WSL już bije rekordy popularności. - Epicka? Największa w historii? Jak dobra była walka z falami w Nazaré? - pyta retorycznie konto World Surf League.  

Surfer do samego końca walczył z monstrualną falą. Niestety, w pewnym momencie z niej spadł i został przykryty ogromnymi ilościami wody. Doniesienia mówią jednak, że nic mu się nie stało, a to wideo na pewno przejdzie do historii surfingu, jako jedno z najbardziej spektakularnych.

Więcej o: