Pseudokibice ruszyli na protestujących w Warszawie! Stanowcza reakcja policji

W Warszawie i wielu innych polskich miastach trwają masowe protesty po decyzji TK ws. ograniczania praw do aborcji. W piątkowe popołudnie grupy pseudokibiców chciały zakłócić przebieg marszu w Warszawie. Na działanie pseudokibiców zareagowała policja, pojawiły się pierwsze zatrzymania.

Na ulicach Warszawy pojawiły się w piątek tysiące protestujących ludzi, którzy nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. Niestety, marsze próbowali robić pseudokibice, o czym poinformowała policja. - Oni chcieli się tylko napie****lać. Jest strach, ale idziemy dalej. Nie ma wyjścia - mówił jeden ze wzburzonych protestujących na antenie TVN24.

Zobacz wideo Leśnodorski: Lech ma 300 mln zł przewagi nad Legią. Teraz albo nigdy

"Policja podjęła zdecydowane działanie"

- Policjanci podjęli zdecydowane działania wobec grup pseudokibiców, którzy zagrażali bezpieczeństwu innych osób, a także używali pirotechniki. Działania są prowadzone w rejonie Wisłostrady i ul. Karowej. Są pierwsze zatrzymania - informuje Polska Policja. 

- Na Placu Zamkowym wśród zebranych ludzi pojawiły się grupki osób ze środowisk pseudokibicowskich. Dążono do konfrontacji. Na miejscu działania natychmiast podjęli policjanci prewencji skutecznie to uniemożliwiając - informuje oficjalny profil polskiej Policji. 

- Interwencje policjantów w rejonie Starego Miasta wywołały agresywne zachowania grup pseudokibiców, rzucających racami w kierunku innych ludzi i funkcjonariuszy. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i granatów hukowych. Dotychczas zatrzymano kilkanaście osób.

Są pierwsze zatrzymania

- Interwencje policjantów w rejonie Starego Miasta wywołały agresywne zachowania grup pseudokibiców, rzucających racami w kierunku innych ludzi i funkcjonariuszy. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i granatów hukowych. Dotychczas zatrzymano kilkanaście osób - informuje oficjalne konto warszawskiej policji.

Więcej o: