Najnowsze informacje ws. Narodowego. W Warszawie powstanie drugi szpital polowy

- Padały pytania, kiedy ten szpital ruszy. To nie jest szpital na teraz. My myślimy o sytuacjach różnych i w tym celu ten szpital powstaje - tak Michał Dworczyk z kancelarii premiera mówił o PGE Narodowym, który zostanie przekształcony w zpital polowy.

Pandemia koronawirusa znowu paraliżuje cały kraj. Doszło więc do tego, że Stadion Narodowy w Warszawie zostanie przekształcony w tymczasowy szpital, a za jego budowę będzie odpowiadał szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, na której poznaliśmy szczegóły tej operacji.

Zobacz wideo Kosmiczne pieniądze dla Lecha Poznań! Legia może o tym marzyć. [SEKCJA PIŁKARSKA #66]

- Sytuacja jest poważna. My uwalniamy i tworzymy kolejne miejsca na poziomie różnych szpitali, ale jako odpowiedzialny rząd myślimy o różnych wariantach. Też o tym, co może się stać jeśli system opieki służby zdrowia stanie na krawędzi. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że Stadion Narodowy zostanie przekształcony w szpital. Chcemy przygotować 500 łóżek na pierwszym etapie, z czego 50 na intensywnej terapii - powiedział Michał Dworczyk.

I dodał: - Gotowość do funkcjonowania będzie, jak najszybciej, natomiast mamy nadzieję, że te miejsca nie będą wykorzystywane.

PGE Narodowy to nie jedyny warszawski obiekt, który stanie się szpitalem

W Warszawie będą dwa szpitale polowe, nie jeden. - Koordynacją budowy drugiego szpitala polowego w Warszawie zajmuje się minister Konstanty Radziwiłł - przekazał na konferencji prasowej minister zdrowia, jednak jego lokalizacja nie została podana do wiadomości publicznej.

Santiago Bernabeu, Maracana, Millennium Stadium, a teraz Narodowy. "Stadiony na całym świecie otworzyły drzwi szerzej niż kiedykolwiek"

Świat przerabiał to już w marcu i kwietniu. Puste wówczas stadiony zostały przekształcone w szpitale polowe i mogły przyjąć nawet kilka tysięcy pacjentów. W Polsce dopiero teraz rząd podjął decyzję, że Stadion Narodowy będzie miejscem leczenia chorych na COVID-19 - więcej przeczytacie w tekście Dawida Szymczaka.

Przeczytaj też:

Więcej o: