Siłownia "zamieniła się w kościół" i robi spotkania religijne. "To nie jest największy absurd"

kg

W czwartek rząd zdecydował o zamknięciu siłowni, klubów fitness i basenów. Od soboty w Warszawie trwają protesty spowodowane tą decyzją. Tymczasem jedna z krakowskich siłowni ogłosiła, że zmienia się w "Kościół Zdrowego Ciała", w którym można odpłatnie testować sprzęt.

W sobotę na placu Zamkowym w Warszawie odbył się protest branży fitness. Dotyczył on decyzji rządu o zamknięciu klubów fitness, siłowni, basenów czy aquaparków ze względu na zwiększenie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Zobacz wideo "Teraz powinien być spokój wokół kadry Brzęczka, nie będzie hejtu ani krytyki"

Tymczasem jedna z krakowskich siłowni wpadła na pomysł, dzięki któremu ma nadzieję nadal funkcjonować. Centrum fitness Atlantic Sports poinformowało na Facebooku, że przekształca się od soboty w "Kościół Zdrowego Ciała". - Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. "Kościół Zdrowego Ciała". Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne - napisano na oficjalnym profilu siłowni. W siłowni, która została zamieniona na sklep, można "odpłatnie testować sprzęt". Z kolei w klubie squasha, codziennie organizowane są zawody bez udziału publiczności - wszystko, aby funkcjonować w zgodzie z obowiązującymi od soboty przepisami.

- Może niektórym wyda się śmieszne, że robimy na fitnessie "spotkania religijne" albo przekształcamy się w sklep, który pozwala testować sprzęt za pieniądze. Największym absurdem nie jest jednak wdrożone przez nas rozwiązanie, a decyzja rządu. Nie wiem, czemu uderzono akurat w branżę fitness. Kościoły są otwarte, galerie też funkcjonują… Decyzja o zamrożeniu siłowni, klubów czy basenów jest wbrew wszelkiej logice, nie potrafię jej zrozumieć - powiedziała w rozmowie z Onet Sport Marta Jamróz, menedżerka Atlantic Sports.

- Zamknięto nas w najlepszym momencie naszego funkcjonowania, czyli tuż po wakacjach. W październiku było w naszych klubach i siłowniach około 60 procent tego, co wcześniej. Byliśmy w połowie drogi do wyjścia na prostą po pierwszym lockdownie, a dostaliśmy w prezencie drugi. Czy kluby będą musiały się zamykać? Bezwzględnie. Nie skorzystaliśmy jako branża z pierwszej tarczy antykryzysowej. Nasza branża stoi umowami o dzieło. 92 procent klubów nie spełniło wymogu co najmniej jednej umowy o pracę, który uprawniałby do korzystania ze środków z tarczy - powiedział z kolei prezes Polskiej Fundacji Fitness, Tomasz Napiórkowski, wyjaśniając powody sobotniego protestu.

Przeczytaj także:

WIĘCEJ O:

koronawirus siłownia
Weź udział w dyskusji (165)
POLECAMY
"Szkoły tańca? Tak. Zajęcia judo? Też. Na baseny i siłownie nie ma jednak zgody. Branża grzmi i protestuje: Jak się zamkniemy to już na amen"
""To my dbamy o wasze zdrowie i odporność" - Anna Lewandowska wspiera protest przeciwko restrykcjom"
"Już się nie cofniemy! Pod względem zatrudnienia nie różnimy się od górnictwa - mówi prezes Polskiej Federacji Fitness"
"Hitowe starcie na gali KSW! Dwóch byłych mistrzów zmierzy się w klatce"
"Gowin: "Zadzwonił do mnie prezydent Duda". To on stoi za decyzją ws. stoków narciarskich"
"Pojedynek 240 kg bloger vs 63 kg kobieta wywołał burzę. "Haniebna. Obrzydliwa. Bezdenna""
"Marcin Najman pozwał "Don Kasjo"! Żąda ogromnych pieniędzy"
"Słynny kulturysta poślubił silikonową lalkę. "Jest w niej delikatna dusza""
NAJNOWSZE
22:56 Polacy blisko awansu na Euro! Znakomity wynik Hiszpanów
22:46 Hitowe starcie na gali KSW! Dwóch byłych mistrzów zmierzy się w klatce
22:26 Lechia okradziona z gola z Lechem! Analiza nie zostawia wątpliwości
21:57 Jest protokół z ukarania Messiego za hołd dla Maradony. Zaskakujący wpis sędziego
21:51 Marcin Bułka wybrany piłkarzem meczu! Został bohaterem w nowym klubie
21:19 "To niesamowite, jak Messi wie, co się dzieje". Niezwykły hołd dla Maradony
21:14 Jakub Kosecki ma swoich krytyków "głęboko w d***e". "Poziom jak w ekstraklasie"