"Polski Spider-Man" wspiął się na 200 metrowy wieżowiec w Paryżu. Niezwykłe nagranie

Marcin Banot wspiął się 18 września na szczyt paryskiego wieżowca Montparnasse. Teraz polski wspinacz opublikował nagranie z całej akcji.

O wspinaczce na jeden z najwyższych wieżowców Paryża - wieżę Montparnasse - głośno było we Francji. Marcin Banot wspinał się bez zabezpieczeń. Obserwowało go wielu przechodniów. Wieczorem został aresztowany przez policję, przewieziony na komisariat, a następnie wypuszczony.

Zobacz wideo Poważny problem Linettego w kadrze. "Jeden z pierwszych, któremu kupujesz bilet na turniej"

Po kilku dniach Polak opublikował nagranie ze wspinaczki. Przerażające wideo trwa ponad 30 minut i na pewno nie jest dla osób o słabych nerwach i lęku wysokości.

Zobacz niesamowite nagranie polskiego wspinacza:

 

Wieżę Montparnasse zlokalizowaną w dzielnicy o tej samej nazwie zbudowano na przełomie lat 60. i 70. XX w. Budynek ma 210 m metrów wysokości i 59 kondygnacji. W 1995 i 2015 r. na Montparnasse wspiął się Alain Robert - francuski wspinacz zwany Spider-Manem, znany przede wszystkim ze swoich wejść na wieżowce.

Banot wdrapał się na dach wieżowca, a od połowy drogi towarzyszył mu ratownik. W rozmowie z policją Banot podawał się za "turystę z Polski". Rok temu wspiął się na dach hotelu Marriott w Warszawie. 

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Więcej o: