Polka złowiła w Chorwacji prawdziwego giganta. Nowy rekord życiowy

Monika Lechowska-Bacia złowiła amura ważącego ponad 30 kg! - Warto marzyć o takich chwilach, bo w końcu stają się rzeczywistością - napisała wędkarka.

Wędkarski serwis karpmax.pl informuje, że w jeziorze Sumbar w Chorwacji Monika Lechowska-Bacia wraz z Łukaszem Lechowskim złowili amura ważącego 30,9 kg! To osobisty rekord polskiej wędkarki. Ponadto para złowiła także dwie inne ryby o wadze 27,1 kg oraz 28,2 kg.

Zobacz wideo Podbeskidzie szuka poważnych wzmocnień. "Chcemy piłkarza jak Matsui"

Polka złowiła olbrzymiego amura!

- Kocham, kocham, kocham wędkarstwo właśnie za te emocje, za chwilę, które będę wspominać każdej nocy przed snem. Patrzę na niego i sama nie dowierzam, że go uniosłam do góry, prawie 31 kg - kiedyś obawiałam się, że mogę nie dać rady. Dziś wiem, że chcieć to móc, wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi - napisała, dołączając zdjęcie ryby.

- Kto mnie uszczypnie? Dziś waga wskazówki przekroczyła magiczne 30 kg. Ciężko mi zebrać myśli, by wyrazić w słowach to, co czuję. Ale wiem jedno, warto marzyć o takich chwilach, bo w końcu stają się rzeczywistością - napisała Lechowska-Bacia na Facebooku.

Amur to gatunek ryby z rodziny karpiowatych, poławiany w wędkarstwie. Potrafi dorastać do 150 cm długości i 45 kg masy ciała. Do Polski trafił w 1964 roku, a zarybione nim zostały kompleksy jezior konińskich oraz jezioro Dgał Wielki na Pojezierzu Mazurskim. W polskich wodach amur nie podlega ochronie gatunkowej.

Przeczytaj też:

Więcej o: