Chabib Nurmagomiedow wstrząśnięty śmiercią ojca. Menedżer nie ma dobrych wieści

Śmierć ojca Chabiba Nurmagomiedowa z pewnością wywarła ogromny wpływ na jego przyszłość w mieszanych sztukach walki. Dagestańczyk podjął decyzję, że przechodzi na sportową emeryturę. - Zawalczy jeszcze dwa razy - zdradził Ali Abdelaziz, menedżer Nurmagomiedowa w rozmowie z UFC Arabia.

Abdulmanap Nurmagomiedow, ojciec Chabiba Nurmagomiedowa, przez kilka tygodni przebywał w szpitalu w Moskwie. Miał tam zagwarantowaną najlepszą opiekę medyczną. W międzyczasie do świata przenikały jednak sprzeczne informacje dotyczące jego stanu zdrowia. Najtragiczniejsza na początku lipca, kiedy okazało się, że zmarł w wyniku powikłań po przebytym zakażeniu koronawirusem. Miał 57 lat.

Zobacz wideo "Nigdy po walkach nie ukrywałam twarzy i nie wstydziłam się siniaków"

Nurmagomedow chce skończyć karierę

Ojciec towarzyszył Nurmagomiedowi na wszystkich etapach jego sportowego rozwoju, a mistrz UFC wielokrotne podkreślał jego rolę w swoich sukcesach oraz w życiu osobistym. - Nie wiem, co się teraz stanie. Naprawdę. Duża część Chabiba umarła. Nie wiem, co będzie w stanie robić bez swojego taty - mówił niedawno Daniel Cormier, były mistrz dwóch kategorii wagowych UFC.

Nurmagomiedow jeszcze w tym roku miał stanąć do unifikacyjnego pojedynku z Justinem Gaethje, jednak obecnie nie wiadomo, kiedy do niego dojdzie i czy w ogóle dojdzie. Nie wiadomo też, co ze starciem z Tonym Fergusonem, który czeka na tę walkę od kilku lat. Wiadomo za to, że Dagestański Orzeł, który wciąż jest niepokonany (rekord 30-0), powoli chce się żegnać z klatką. Taką informację w rozmowie z UFC Arabia przekazał jego menedżer Ali Abdelaziz, który powiedział, że Chabib stoczy jeszcze dwie walki i przejdzie na sportową emeryturę. Więcej o sportach walki przeczytasz na InTheCage.pl

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: