Najbogatszy człowiek świata chce kupić klub. Właściciel umoczony w skandale

Najbogatszy człowiek świata, Jeff Bezos, jest zainteresowany kupnem zespołu Washington Redskins, występującego w lidze NFL. Obecny właściciel, Dan Snyder, jest krytykowany publicznie przez wiele osób z powodu licznych skandali. Nowe zarzuty o seksizm powodują, że może zostać zmuszony do sprzedaży zespołu.

Majątek netto Jeffa Bezosa wynosi aż 183,3 miliarda dolarów. Amerykański przedsiębiorca założył m.in. Amazon i kupił renomowaną amerykańską gazetę "Washington Post". Teraz 56-latka upatruje się w gronie faworytów do kupna jednego z zespołów grającego w lidze futbolu amerykańskiego (NFL). 

Zobacz wideo Niedźwiedzica na podjeździe domu gwiazdy NFL. Sportowiec opublikował wideo

Poprzedni właściciel, Dan Snyder, od wielu tygodni jest przedstawiany w amerykańskich mediach w bardzo złym świetle. Po 87 latach Washington Redskins, ogłosił, że szuka nowej nazwy i herbu. Obecne są uważane za zbyt rasistowskie, gdyż w herbie znajduje się Indianin, przez co główni sponsorzy drużyny zagrozili odejściem. 

Snyder został zmuszony do zmiany nazwy klubu z powodu presji. W miniony czwartek zespół, obecnie tymczasowo nazywany Washington Football Team, przedstawił też nowe logo - bez kontrowersyjnej głowy Indianina. 

Zarzuty dotyczące seksizmu. Snyder sprzeda klub Bezosowi?

Do tego dochodzą zarzuty o seksizm. W zeszłym tygodniu "Washington Post", należący do Jeffa Bezosa, opublikował raport ujawniający informacje o drużynie NFL ze stolicy USA. 15 byłych pracowników skarżyło się na molestowanie seksualne w pracy. Zarzuty skierowane zostały przeciwko Danowi Snyderowi i jego współpracownikom.

Właściciel zespołu z Waszyngtonu zatrudnił prawnika, aby dokładnie zbadał zarzuty. Fani protestują i domagają się, aby Snyder ustąpił ze stanowiska. Dodatkowym czynnikiem jest również to, że Washington prezentuje słabą formę w NFL. Po raz ostatni awansował do play-offów w 2007 roku, a z tytułu Super Bowl cieszył się 28 lat temu. 

Snyder od dzieciństwa jest fanem zespołu z Waszyngtonu, ale jego poparcie w regionie jest coraz mniejsze. Kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe, aby mógł sprzedać Washington Football Team. Obecnie lokalne gazety spekulują, że teraz byłby skłonny do tego, gdyby złożono mu intratną propozycję. NFL to niezwykle lukratywny biznes, dla każdego właściciela, a Jeff Bezos jest zainteresowany wejściem w nowy biznes - futbolu amerykańskiego.

Przeczytaj także:

Więcej o: