Paralotniarz zaplątał się w spadochron i zaczął spadać. Przerażające nagranie [WIDEO]

Francuski paralotniarz Pierre Daviau był o krok od tragedii. W internecie opublikował przerażające nagranie, na którym widać, jak ledwo uszedł z życiem.

- Byłem w szoku. Zajęło mi kilka dni, zanim zdałem sobie sprawę z tego, co się stało. Dziś już wiem, jakie miałem szczęście - mówi Pierre Daviau w rozmowie z Newsflare. Francuski paralotniarz długo zwlekał z opublikowaniem nagrania z góry Les Pleiades w Szwajcarii. To tam na początku marca o mało nie doszło do tragedii.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami"

Wideo, które mrozi krew w żyłach

Wideo jest przerażające. Daviau zaraz po wystartowaniu zaczyna spadać i przez ponad 20 sekund próbuje wyplątać się z lin. W końcu ucieka z ich uścisku, udaje mu się otworzyć rezerwowy spadochron i wylądować bezpiecznie na ziemi.

Specjaliści zwracają jednak uwagę, że to on sam mógł doprowadzić do tragedii. Przez zbyt mocne przyhamowanie paralotni, a później puszczenie sterówek. Że to właśnie to doprowadziło do tzw. przeciągnięcia, czyli zerwania strug powietrza. - Jestem świadomy zagrożeń, lubię przekraczać granice i podejmuję wszelkie środki ostrożności, ale czasami coś po prostu idzie nie tak - tłumaczy Daviau.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: