Andrzej Bargiel ma koronawirusa. "No i mnie dorwało"

Polski himalaista i skialpinista, Andrzej Bargiel poinformował na Instagramie, że miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. - Rzadko choruję, a wirusa i tak złapałem - mówił w rozmowie dla WP Sportowe Fakty.

Kilka dni temu Bargiel został skierowany na obowiązkową kwarantannę po kontakcie z osobą zakażoną. W poniedziałek za pośrednictwem Instagrama poinformował, że on także miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. - No i mnie dorwało. Zrobiłem w weekend test i zdiagnozowano u mnie wirusa. Mam szczęście, bo czuję się dobrze, więc oprócz tego, że muszę siedzieć w domu i z oczywistych powodów zwolnić, nic mi nie jest - napisał Bargiel w poście. 

Zobacz wideo Parma - Sampdoria 2:3. Samobójczy gol Bereszyńskiego [ELEVEN SPORTS]

Andrzej Bargiel zakażony koronawirusem. Pierwszy test dał negatywny wynik

- Jedynym u mnie objawem jest brak węchu. Poza tym czuje się dobrze. Muszę jednak siedzieć w domu - dodawał później w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty. Pierwszy test wykonany przez narciarza był negatywny. - Być może zrobiłem go za wcześnie i wynik nie był prawidłowy. Teraz, już po potwierdzeniu zakażenia, kolejny test teoretycznie powinienem mieć za 12 dni. Być może uda się go jednak przeprowadzić wcześniej, ponieważ drugi test zrobiłem dość późno i może się okazać, że byłem chory już przez kilka dni. Mam zatem nadzieję, że badaniu poddam się wcześniej niż za 12 dni, wynik wykaże, że jestem już zdrowy i szybciej zakończę kwarantannę - powiedział. 

 

Andrzej Bargiel to 31-letni narciarz wysokogórski i himalaista, na co dzień mieszkający w Zakopanem. W 2018 roku postanowił zjechać na nartach z drugiej najwyższej góry świata, co wcześniej nie udało się nikomu. I pod koniec lipca 2018 roku - podejmując po 12 miesiącach przerwy kolejną próbę - zjechał bez odpinania nart ze szczytu K2 (8611 m n.p.m.). We wrześniu 2019 roku zrezygnował z podobnego planu związanego z Mount Everestem. Przerwał swoją wyprawę ze względu na zagrożenie spowodowane lodospadem - stromą częścią lodowca pociętą szczelinami. 

Przeczytaj także:

Więcej o: