Tragiczna śmierć 20-letniej olimpijki. "Słowa nie mogą tego opisać"

Tragiczna wiadomość nadeszła z Rosji. Nie żyje młoda łyżwiarka figurowa, Jekatierina Aleksandrowska. Wszystko wskazuje na to, że 20-latka popełniła samobójstwo - donosi portal olympics.nbcsports.com oraz rosyjska agencja informacyjna TASS.

Aleksandrowska zmarła w Moskwie. Łyżwiarka figurowa razem ze swoim ówczesnym partnerem Harleyem Windsorem zdobyła tytuł mistrzów świata juniorów w 2017 roku, a później zajęli 18. miejsce na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Rozstali się w lutym, kiedy łyżwiarka doznała kontuzji, która uniemożliwiła jej dalsze starty.

Zobacz wideo Wilfredo Leon w programie "Wilkowicz Sam na Sam"

Tragiczna śmierć łyżwiarki figurowej

- Słowa nie mogą tego opisać, co teraz czuję. Jestem zdruzgotany i chory z powodu smutnego i nagłego odejścia Katii. To, co osiągnęliśmy podczas naszej współpracy, jest czymś, czego nigdy nie zapomnę i zawsze będę trzymał blisko mojego serca. Spoczywaj w pokoju Katia - brzmi treść wpisu opublikowanego przez Windsora na Instagramie.

 

Aleksandrowska jeździła w parze razem z Windsorem od 2015 roku, po tym, jak rosyjski trener Windsora zasugerował, aby udał się do Moskwy, aby znaleźć partnerkę. Później Aleksandrowska złożyła wniosek o obywatelstwo australijskie i otrzymała je w październiku 2017 r., cztery miesiące przed igrzyskami zimowymi. 

Rosyjska agencja informacyjna TASS podała, że 20-letnia łyżwiarka popełniła samobójstwo, wyskakując z 6-piętra swojego mieszkania. Aleksandrowska zostawić miała krótką wiadomość, która brzmiała "Kocham Cię". Można podejrzewać, że powodem popełnienia samobójstwa był nieudany związek. Już w 2019 roku zawodniczka miała problemy, kiedy doznała kontuzji i musiała przerwać zawodową karierę.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia [link: https://liniawsparcia.pl/] pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Przeczytaj także:

Więcej o: