Były agent Lewandowskiego uderza w prezydenta. "To kompromitacja Polski"

- To kompromitacja Polski na arenie międzynarodowej. Wolałbym żyć w kraju, w którym jacyś rosyjscy kawalarze nie mogą sobie, za przeproszeniem, robić jaj z prezydenta - tak w rozmowie z serwisem sport.onet.pl skomentował ostatnie wydarzenia na polskiej scenie politycznej były piłkarz i poseł Cezary Kucharski.

Kucharski miał oczywiście na myśli rozmowę telefoniczną, jaką w poniedziałek, zaraz po ogłoszeniu wstępnych wyników II tury wyborów prezydenckich, Andrzej Duda odbył z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem. A przynajmniej tak się urzędującej głowie państwa zdawało, bo w rzeczywistości rozmawiał nie z portugalskim działaczem, a rosyjskimi satyrykami - Władimirem Kuzniecowem i Aleksiejem Stoliarowem - podszywającymi się pod Guterresa. W środę kancelaria prezydenta potwierdziła autentyczność nagrania opublikowanego przez Rosjan w serwisie YouTube.

 
- Nie da się chyba określić tego inaczej jak mianem kompromitacji Polski na arenie międzynarodowej. Wolałbym żyć w kraju, w którym jacyś rosyjscy kawalarze nie mogą sobie, za przeproszeniem, robić jaj z prezydenta. W końcu chcemy być postrzegani jako poważne państwo, więc coś takiego w ogóle nie powinno się wydarzyć. Teraz jak zwykle nie wiadomo, kto jest winny. Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za to, że prezydent został wkręcony, ale w wypowiedziach Andrzeja Dudy też widoczny jest duży infantylizm - powiedział Kucharski w rozmowie z serwisem sport.onet.pl.

Przypomnijmy, że prezydent całą sytuację starał się obrócić w żart. Na twitterze napisał: - W trakcie rozmowy zorientowałem się, że coś chyba jest nie tak. Sekretarz Generalny nie wymawia aż tak dobrze słowa "żubrówka", choć głos był bardzo podobny.

Kucharski skrytykował także rząd Zjednoczonej Prawicy za tworzenie wizerunku Polski jako kraju kseno- i homofobicznego. Zdaniem byłego działacza piłkarskiego, ale i posła Platformy Obywatelskiej w latach 2011-2015, "kampania polityków obozu rządzącego przeciwko drugiemu człowiekowi" odbiła się na świecie szerokim echem.

Kucharski obecnie zajmuje się handlem nieruchomościami. W przeszłości rozegrał 17 meczów w reprezentacji Polski, a jego klubowa kariera przez kibiców najmocniej kojarzona jest z Legią Warszawa, której barw bronił łącznie przez 7 sezonów. Jako agent piłkarski reprezentował Roberta Lewandowskiego.