Katrin Beinroth nie żyje. Była mistrzyni Europy miała tylko 38 lat

Nie żyje była mistrzyni Europy w judo Katrin Beinroth. Niespodziewanie zmarła w wieku 38 lat podczas snu.

Katrin Beinroth odeszła w nocy z piątku na sobotę. Była judoczka miała zaledwie 38 lat. Jej największy sukces to tytuł mistrzyni Europy w judo z 2003 roku. Wywalczyła go podczas zawodów w Duesseldorfie w kategorii open. Startowała wtedy w zastępstwie kontuzjowanej Katii Gerber, która broniła mistrzostwa Europy.  

Zobacz wideo "Boję się, że Arkadiusz Milik nie trafi do Juventusu". Jeden gwarant transferu Polaka

Była mistrzyni Europy w judo zmarła podczas snu

Złoto z 2003 roku to tym większy sukces Beinroth, że debiutowała wtedy w turnieju rangi mistrzostw Starego Kontynentu. W finale pokonała wtedy Rosjankę Irinę Rodinę. W 2004 roku w Bukareszcie i 2005 roku w Rotterdamie zdobyła brąz medal mistrzostw Europy w kategorii powyżej 78 kg. Trzy razy startowała też na mistrzostwach świata (największy sukces - piąte miejsce w judo w kategorii open w 2008 roku w Levallois). W kolekcji miała także cztery tytuły mistrzyni Niemiec seniorek i trzy w kategorii juniorek. 

Reprezentująca klub z Hanoweru Beinroth trzy razy walczyła z najlepszą polską judoczką ostatnich lat w kategorii open Urszulą Sadkowską. Bilans był korzystny dla Niemki, 2:1. W Polsce startowała w 1999 roku w Cetniewie, gdzie wygrała zawody w kategorii juniorskiej. Od 2013 roku była zamężna, gdy zmieniła nazwisko z Simper na Beinroth.

Przeczytaj też:

Więcej o: