Kolejne monstrum z łowiska Gosławice! Nowy rekord wody

Marek Krupa złowił gigantycznego amura o wadze 31,8 kg i ustanowił nowy rekord łowiska Gosławice w Anielewie w województwie wielkopolskim. To największy amur złowiony na wędkę w tej wodzie, po krótkiej sesji ryba wróciła do wody.

Łowisko Gosławice słynie z gigantycznych karpi i amurów. Ryby mają tam świetne warunki, a olbrzymie przyrosty masy to zasługa m.in. ciepłej wody spuszczanej z elektrowni w Koninie. Regularnie łowione są tam karpie i amury powyżej 20 kilogramów, ale złowienie okazu ponad 30-kilogramowego to prawdziwa sztuka. Udało się to Markowi Krupie, który w czwartek złowił amura o wadze  31,8 kg. To nowy rekord w połowie amura na łowisku Gosławice. Piękną i waleczną rybę oraz szczęśliwego łowcę możecie zobaczyć na tym filmie:

Rekord amura nie został pobity od 1998 roku

Amur złowiony przez Marka Krupę to również jeden z największych amurów złowionych na wędkę w Polsce. Oficjalny rekord należy do Krzysztofa Ławnickiego, który w 1998 roku złowił amura o wadze 39,2 kg i długości 132 centymetrów.

Amur jest rybą z rodziny karpiowatych, która potrafi dorastać do 150 cm długości i 45 kg masy ciała. Do Polski trafił w 1964 roku, a zarybione nim zostały kompleksy jezior konińskich oraz jezioro Dgał Wielki na Pojezierzu Mazurskim. W polskich wodach amur nie podlega ochronie gatunkowej. W wodach Polskiego Związku Wędkarskiego nie posiada wymiaru oraz okresu ochronnego.

Zobacz wideo Zabójczy pocałunek ryby. Wędkarz niemal przypłacił go śmiercią

Przeczytaj również:

Więcej o: