Niesamowita przemiana najsilniejszego człowieka świata! Zrobił to w niecały miesiąc

Dziennik "The Sun" opisuje przemianę Hafthora Bjornssona, znanego z gry w serialu "Gra o tron", który został niedawno rekordzistą świata w martwym ciągu. Udało mu się schudnąć prawie dwadzieścia kilogramów w niecały miesiąc.

Siłacz pobił rekord świata w martwym ciągu 2 maja w swoim rodzinnym kraju, a wszystko transmitowane było przez stację ESPN i serwisy internetowe. Bjornsson dźwignął aż 501 kilogramów, stając się pierwszym człowiekiem, który przekroczył granicę 500 kg. Wcześniejszy rekord należał do Eddiego Halla i wynosił właśnie równe 500 kg. Brytyjczyk dokonał tego pod koniec zeszłego roku.

Zobacz wideo Prezes ekstraklasy ujawnił, ile spółka zarabia za zagraniczne transmisje. "Wystartowaliśmy jako drudzy po lidze hiszpańskiej"

Wielka przemiana "Góry"! Bjornsson schudł prawie 20 kilogramów

- Co za niezwykły dzień, jeden z tych, które zapamiętam na całe życie. Brak mi słów - napisał Bjornsson na Facebooku. - Odkąd postawiłem to sobie za cel, dążyłem do osiągnięcia go, jak pies, który upatrzył sobie kość - opisywał, dziękując rodzinie, sponsorom, a nawet swoim krytykom. Teraz Islandczyk uzyskał inny świetny wynik, którym pochwalił się swoim fanom. 

"Góra", jak nazywano jego postać w "Grze o tron", schudł prawie dwadzieścia kilogramów. Podczas bicia rekordu ważył 206 kilogramów, a teraz jego waga spadła do 188. Jego przemianę można było obserwować na profilu instagramowym zawodnika. Obecnie twierdzi, że mógłby dźwignąć nawet powyżej 520 kilogramów. Choć teraz nie tylko celuje w kolejny rekord w martwym ciągu, ale prowadzi też treningi bokserskie. Bjornsson przygotowuje się do walki z poprzednim rekordzistą świata, Eddiem Hallem, do której ma dojść w Las Vegas we wrześniu 2021 roku. Pojedynek ten reklamowany jest jako "najcięższy" w historii boksu.

Przeczytaj także:

Więcej o: