Wyłowił giganta z Jeziora Miłoszewskiego! Do magicznej bariery zabrakło niewiele

Dawid Ratajczak z teamu Ridge Monkey Polska złowił gigantycznego karpia w Jeziorze Miłoszewskim na pojezierzu kaszubskim. Olbrzym ważył 29,2 kg, co zszokowało młodego łowcę. Do rekordu tej wody i magicznej bariery 30 kg zabrakło niewiele.

Jezioro Miłoszewskie słynie z wielkich i walecznych ryb. Regularnie są tam łowione kilkunastokilogramowe karpie i amury. Pływają tam również większe okazy, o czym przekonał się Dawid Ratajczak z teamu Ridge Monkey Polska. 27 maja wyholował z wód tego głębokiego jeziora gigantycznego karpia. Jego waga mogła zszokować młodego łowcę, dla którego olbrzym o wadze 29,2 kg jest nowym rekordem życiowym. Wcześniej Dawid Ratajczak złowił na tej zasiadce karpia o wadze 25 kg, co - jak na polskie warunki - jest świetnym wynikiem. Ale ryba o wadze dobijającej do magicznych 30 kg była dla niego spełnieniem marzeń.

Po ważeniu i krótkiej sesji zdjęciowej ryba wróciła do wody. Tak jak inny olbrzymi karp z Jeziora Miłoszewskiego, którego złowiła tam Anita Retmańska w czerwcu 2019 roku. Jej okaz ważył 31,85 kg i wciąż jest największym okazem złowionym w tym jeziorze oraz największym karpiem złowionym przez kobietę w Polsce

Warto dodać, że karpie dobijające swoją wagą do 30 kilogramów są w Polsce rzadkością, a złowienie ich jest niezwykle trudne. Wynika to z warunków klimatycznych, o czym więcej możecie przeczytać w tekście o karpiowaniu

Obecny rekord Polski w połowie karpia należy do Dawida Muchy, który w 2016 roku złowił w zbiorniku elektrowni Rybnik karpia o wadze 34,5 kg. Dla porównania największy karp złowiony na wędkę na świecie ważył ponad 51 kilogramów i pochodził z węgierskiej wody Euro Aqua.

Przeczytaj również:

Więcej o: