Nowe fakty ws. śmierci Hany Kimury. Politycy wprowadzą nowe prawo

Hana Kimura popełniła samobójstwo. Dowody uzyskane przez śledczych wskazują na to, że padła ofiarą cybernękania, m.in. po incydencie, do którego doszło pod koniec marca w telewizji - informuje serwis asia.nikkei.com. Japońscy politycy zapowiadają szybkie zmiany w prawie.

"Żegnaj. Kocham Cię. Mam nadzieję, że będziesz miał dobre życie. Przepraszam" - napisała Hana Kimura na Instagramie, umieszczając tam zdjęcie z kotem. Post pojawił się prawdopodobnie na chwilę przed jej śmiercią. Kolejny tego typu, bo 22-letnia gwiazda wrestlingu i współprodukowanego przez Netflix reality show "Terrace House" już od pewnego czasu publikowała w sieci niepokojące wiadomości.

Zobacz wideo "To przykre, że Tyson po 50-tce musi jeszcze boksować"

Śledczy: padła ofiarą cybernękania po incydencie z praniem

Z dowodów śledczych wynika, że padła ofiarą cybernękania. Dostawała agresywne wiadomości w internecie, szczególnie po wyemitowanym pod koniec marca odcinku "Terrace House", kiedy nakrzyczała na jednego z uczestników (Kaia Edwarda Kobayashiego), który w trakcie prania skurczył jeden z jej drogich kostiumów zapaśniczych. Po tym odcinku Kimura zaczęła otrzymywać wiadomości: "Wszyscy będą szczęśliwi, jeśli odejdziesz szybko", "Nigdy więcej nie powinnaś pojawiać się w telewizji". I wiele innych obraźliwych treści. 

Politycy reagują na tragiczną śmierć Kimury

Śmierć Kimury została zakwalifikowana jako samobójstwo i stała się na tyle głośnym tematem w Japonii, że głos zabrał nawet były premier Yukio Hatoyama. - Nasz kraj powinien rozważyć kary dla tych, którzy atakują innych, za poważne nękanie w internecie - napisał na Twitterze Hatoyama.

O sprawie zaczęli też dyskutować czołowi politycy, którzy uważają, że należy zaostrzyć prawo, by zapobiegać cybernękaniu. - Tutaj istotna jest też rola wszystkich pracodawców, by również zwracali uwagę na podobne incydenty - powiedział Hiroshi Moriyama, lider rządzącej partii liberalno-demokratycznej. - Jesteśmy zgodni. Do jesieni będziemy dążyć do tego, by osiągnąć w tej sprawie porozumienie, ustanowić nowe prawo, by uprościć procedury identyfikacji osób, które zamieszczają w internecie zniesławiające posty - dodał Jun Azumi, lider opozycji, przewodniczący konstytucyjno-demokratycznej partii Japonii.

Nowe odcinki wstrzymane

Kimura zdobyła popularność jako młoda gwiazda japońskiego wrestlingu. Wyróżniały ją nie tylko umiejętności, ale też charakterystyczne różowe włosy. Wróżono jej nawet karierę w WWE lub AEW, czyli największych amerykańskich organizacji pro wrestlingu.

Po śmierci Kimury japoński nadawca Fuji TV, który współprodukował reality show wraz z Netflixem, postanowił przerwać nadawanie nowych odcinków "Terrace House". Tuż przed śmiercią 22-latka pozostawiła też kilka wiadomości. Na kartce umieszczonej na drzwiach napisała: "Tu generowany jest toksyczny gaz". Oraz notatkę do mamy: "Dziękuję, że pozwoliłaś mi przyjść na świat".

***

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: