Sport.pl

Waży 130 kg i przebiegła maraton! Teraz chce to przebić. Krytycy uważają ją za oszustkę

Kobieta ważąca 130 kg chce pobiec w Ironmanie. Ragen Chastain dąży do tego, aby otyłe osoby były akceptowane w społeczeństwie na równi z innymi. Amerykanka z Los Angeles ma swoich fanów, ale również zagorzałych przeciwników. Niektórzy uważają ją za oszustkę - donosi portal blick.ch.

43-letnia kobieta nazywa siebie "grubą aktywistką" lub "fathlete". Uważana jest za najcięższą kobietę świata, która kiedykolwiek brała udział w maratonie. Chastain walczy o ocieplenie wizerunku osób, które mają problemy z nadwagą. Amerykanka chce, aby osoby otyłe były akceptowane w społeczeństwie i żeby mogły startować w zawodach tak samo, jak inni szczuplejsi zawodnicy czy też zawodniczki.

Zobacz wideo Arnold Schwarzenegger zadziwił swoim filmikiem. Stallone pod wrażeniem [WIDEO]

Na Youtube powstał nawet specjalny film, który został poświęcony otyłej biegaczce:

 

Wielkie plany 130 kg biegaczki

Głównym celem Chastain jest wzięcie udziału w zawodach triathlonowych Ironwoman. Składają się one z trzech konkurencji: pływania (3,86 km), jazdy na rowerze (180,2 km) oraz przebiegnięcia maratonu (42,195 km). 43-letnia kobieta dąży do tego, aby sprostać temu wyzwaniu w obecnym sezonie. Nie liczy się dla niej czas, jaki osiągnie, ale tylko to, aby ukończyć kobiecego Ironmana.

Pod filmem z otyłą biegaczką można znaleźć wiele komentarzy. Niektórzy uważają, że zachowanie Amerykanki z Los Angeles jest godne pochwały, ponieważ zachęca swoich otyłych rodaków do uprawiania sportu. Natomiast inni oskarżają ją o przedstawianie całkowicie błędnego obrazu otyłości, która uważana jest za chorobę odżywczą i metaboliczną. Ryzyko problemów zdrowotnych jest zwiększone. Według Chastain otyłość nie ma wpływu na zdrowie ani zdolności sportowe.

"Zrobiła maraton, ponieważ wzięła udział w imprezie, w której nie było limitu czasu"

43-latka twierdzi, że przygotowuje się do Ironmana, trenując od 3 do 5 godzin dziennie. Jednak osiągane przez nią wyniki wskazują zupełnie co innego. "Twój najlepszy czas na 5000 metrów jest słabszy niż 80-letniej kobiety", "Zrobiła maraton, ponieważ wzięła udział w imprezie, w której nie było limitu czasu", "Zajęło to cztery godziny dłużej niż 77-letniej kobiecie biorącej udział w tych samych zawodach" - to tylko niektóre z mocnych komentarzy, cytowanych przez portal blick.ch.

Lewe darowizny?

To jednak nie wszystko, ponieważ zdaniem internautów Chastain zbierała darowizny po kilka tysięcy dolarów, które nie zostały przeznaczone na promowanie jej strony internetowej "GoFundMe", a poszły na jej prywatną pensję. Dowodem na to mają być zaledwie trzy krótki wywiady o niskiej jakości promujące aktywny tryb życia, a wcześniej certyfikowany trener zdrowia obiecywał, że zostanie zrealizowanych co najmniej 15 rozmów z "ważnymi kobietami". które mają wiele do powiedzenia w tej sprawie. 

Więcej o:
Komentarze (22)
Waży 130 kg i przebiegła maraton! Teraz chce to przebić. Krytycy uważają ją za oszustkę
Zaloguj się
 • elsa.arendelle

  Oceniono 22 razy 22

  Bardziej imponujące jest to, że mimo tylu treningów ona nadal utrzymuje swoją wagę.
  Ktoś to tyle waży, je 2500kcal/dzień i trenuje po 2 godziny, to będzie tracił po 1kg tygodniowo. Po pół roku to byłby inny człowiek.
  Musi jeść bardzo dużo.

  Niech se żyje jak chce, problemem jest promowanie takiego życia.

 • antirussia81

  Oceniono 16 razy 16

  "Według Chastain, otyłość nie ma wpływu na zdrowie ani zdolności sportowe"
  Na jej miejscu poszedłbym dalej - otyłość nie ma wpływu na masę ciała. A co!

 • arrrgh

  Oceniono 15 razy 15

  Ciekawe, co jest trudniejsze: utrzymać formę bez uprawiania sportu, czy utrzymać otyłość biegając maratony?

 • ilenka50

  Oceniono 13 razy 13

  Ciekawa jestem co na to jej stawy. Jeszcze swoje czy juz tytanowe?

 • kumaczacza33

  Oceniono 10 razy 10

  Pomijajac wszystko to tylko szkoda mi jej kolan i chrzastek w stawach bo z taka masa po przebiegnieciu maratonu nic z nich nie zostanie :)

 • el.commendante

  Oceniono 5 razy 5

  Ja nawet w te jej 130 kg nie wierzę, wygląda na minimum 160.
  Swoją drogą jest możliwe że mając I stopień otyłości (liczony nie tylko BMI ale też ilością tłuszczu) będzie się w dobrej formie fizycznej. No ale tutaj mamy do czynienia z otyłością III stopnia.

 • boo-boo

  Oceniono 4 razy 4

  "Chastain walczy o ocieplenie wizerunku osób, które mają problemy z nadwagą. Amerykanka chce, aby osoby otyłe były akceptowane w społeczeństwie i żeby mogły startować w zawodach tak samo, jak inni szczuplejsi zawodnicy czy też zawodniczki."

  Nadwagę to się ma jak się ma kilka kg za dużo, a nie wygląda się jak słoniątko.
  Będziemy was akceptować w społeczeństwie jak będziecie płacić składki zdrowotne proporcjonalne do własnego kalectwa.

 • abemus

  Oceniono 4 razy 4

  Zacytuje coś co usłyszełem dawno temu, "Z głodu jeszcze nikt się nie zesrał"

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 2 razy 2

  Pierdyknie na serce i na tym się skończy niestety!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX