Tragiczny skok z helikoptera z 2500 metrów. Kobieta zginęła na miejscu

Tragicznie skończył się dla turystki skok z wysokości prawie 2500 metrów w prowincji Hunan, należącej do środkowych Chin. Kobieta po swojej próbie zginęła na miejscu, a jej ciało zostało odnalezione kilka dni później - tak fatalne wieści przekazał dziennik "Marca".

Wingsuiting to ekstremalny sport, który polega na wykonywaniu w specjalnym kombinezonie skoków spadochronowych z różnych obiektów z dużej wysokości np. z samolotu, wysokich budowali czy też szczytu urwiska, a następnie szybowaniu. Lot kończy się otwarciem spadochronu i lądowaniem. W tym sporcie granica błędu jest bardzo mała, a choćby najmniejszy może zakończyć się katastrofą.

Zobacz wideo Arnold Schwarzenegger zadziwił swoim filmikiem. Stallone pod wrażeniem [WIDEO]

Jedna z chińskich turystek zdecydowała się na skok z bardzo dużej wysokości przy wykorzystaniu helikoptera. Postanowiła wyskoczyć z maszyny, która wzbiła się w powietrze na niemal 2500 metrów.

Po wykonaniu skoku w odpowiednim stroju nie była w stanie utrzymać odpowiedniej trajektorii lotu. Lecący obok instruktor w czasie jej próby krzyczał do niej i ostrzegał, że musi się trzymać swojego kursu. Niestety jego wołanie zdało się na nic. Próba skoku skończyła się dla niej w najgorszy z możliwych sposobów. Zaginęła w poniedziałek 11 maja, a jej ciało zostało znalezione tydzień później - poinformował dziennik "Marca".

"Daily Mail" doniósł, że kobieta była turystką. Jej poszukiwania trwały przez tydzień na terenie gęstego lasu w Parku Narodowym Góry Tianmen w południowych Chinach. Przyczyną jej tragicznego wypadku było śmiertelne zderzenie się z drzewem. Co więcej, według doniesień medialnych jej spadochron w ogóle się nie otworzył. Chinka brała udział w krótkim dokumencie o kobietach uprawiających sporty ekstremalne.

Władze ustalające przyczyny śmiertelnego wypadku poinformowały, że chińska turystka nie miała przy sobie urządzenia GPS. Ponadto wciąż przeglądany jest materiał z kamery zamocowanej na hełmie kobiety, aby dokładnie ustalić, jak doszło do tragicznego zdarzenia.

Poniżej wideo z tragicznym w skutkach skokiem turystki:

Przeczytaj także:

Więcej o: