Nie żyje legenda kulturystyki. Pierwszy Polak z tytułem Mistera Uniwersum

W wieku 60 lat zmarł legendarny kulturysta Mirosław Daszkiewicz. Sportowiec przez wiele lat zmagał się z przewlekłą chorobą dziedziczną. - Informację o jego śmierci przekazała nam żona z córką - powiedział trener Artur Niezgoda.

O śmierci Mirosława Daszkiewicza poinformowało centrum fitness "Arena Żagań". Tam kulturysta prowadził znaną w Żaganiu siłownię. Informacje te potwierdził Artur Niezgoda oraz żona Mirosława Daszkiewicza.

Nie żyje utytułowany kulturysta Mirosław Daszkiewicz

Mirosław Daszkiewicz ma na swoim koncie wiele sportowych sukcesów. Kulturysta jest pierwszym Polakiem, który zdobył tytuł Mistera Uniwersum w kulturystyce. Jest też mistrzem Europy z 1989 roku, mistrzem świata Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitnessu amatorów w kategorii do 90 kg w Katowicach oraz wielokrotnym mistrzem Polski. Mężczyzna przez lata zmagał się z chorobą.

- Informację o jego śmierci przekazał nam żona wraz z córką - potwierdził trener Artur Niezgoda - Cierpiał na przewlekłą chorobę dziedziczną. Jego odejście jest dla nas bardzo trudne. Szkoda, że taki człowiek nie był doceniany za życia. Dopiero po jego śmierci ludzie będą o nim mówić i wspominać jego osiągnięcia - dodał. 

Mirosław Daszkiewicz swoja karierę z kulturystyką rozpoczął od treningów domowych. Wszystkie ćwiczenia wykonywał na własnym sprzęcie. W młodości łączył pasję z pracą w Zamexie. Dopiero gdy trafił do klubu sportowego "Tridon Lubin", rozpoczął swoją karierę i zdobył wyżej wymienione trofea. W 2018 roku Internet obiegło nagranie wideo, które zostało poświęcone życiu i karierze Mirosława Daszkiewicza. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.