Nagie zdjęcie z ważnym przekazem. Mistrzyni olimpijska ujawniła skandal

Aly Raisman, trzykrotna mistrzyni olimpijska, zamieściła na Instagramie swoje nagie zdjęcie z wypisanym na ciele hasłem: kobiety nie muszą być skromne, aby być szanowane.

Aly Riasman to sześciokrotna medalistka olimpijska w gimnastyce sportowej. Medale zdobywała podczas igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro. W 2012 r. była mistrzynią w wieloboju drużynowym i w ćwiczeniach wolnych, zdobyła też brązowy medal w ćwiczeniach na równoważni. W 2016 r. znów wygrała wraz z drużyną wielobój, a także została wicemistrzynią olimpijską w wieloboju indywidualnym i ćwiczeniach wolnych.

Nagie zdjęcie Aly Raisman

W styczniu Raisman zadecydowała, że na igrzyskach olimpijskich w Tokio nie wystąpi. 25-letnia obecnie zawodniczka wciąż jest jednak jedną z najpopularniejszych sportsmenek w kraju. Jej profil na Instagramie obserwuje grubo ponad dwa miliony użytkowników.

Zawodniczka wykorzystuje swoje konto nie tylko do kontaktu z fanami, ale także do przekazywania ważnych społecznie treści. Ostatnio zamieściła na swoim profilu nagie zdjęcie. Napis na jej ciele głosi: kobiety nie muszą być skromne, aby być szanowane.

 

W opisie zawodniczka dodała m.in.: "Przestańmy zawstydzać kobiety i dziewczęta z powodu tego, co noszą. Nie podnośmy NIGDY kwestii, w co są ubrane i o jakiej porze lub ile wcześniej wypiły. SEKSOWNY UBIÓR NIGDY NIE JEST ZAPROSZENIEM'.

Raisman ujawniła seksualny skandal w kadrze USA

Chociaż od postu Raisman minęło już kilka tygodni, to warto go odnotować w każdym czasie. Ważny jest bowiem kontekst, w którym gimnastyczka zamieściła swoje słowa.

Raisman jest bowiem ofiarą seksualnych napaści ze strony Larry'ego Nassara, lekarza gimnastycznej ekipy USA. Była pierwszą zawodniczką, która przełamała wstyd i poczucie upokorzenia, aby ujawnić sprawę światu. - Byłam niewinna. Nie wiedziałam, co mam robić. Nie zdawałam sprawy z tego, co to oznacza. Ufałam mu. Tym bardziej że mówili nam, że to najlepszy doktor. Że jesteśmy szczęściarami, że możemy z nim współpracować - wyznała w wywiadzie dla CBS News w 2017 r.

Rok później Larry Nassar został skazany na 175 lat więzienia za przestępstwa seksualne.

W 2018 r. zawodniczka wraz z koleżankami z ekipy USA, które zdecydowały się zeznawać przeciw Nassarowi, została wyróżniona Nagrodą im. Artura Ashe'a za Odwagę (Arthur Ashe Courage Award).

Sesja dla Sports Ilustrated

Zdjęcie, które zamieściła Raisman, to część większej sesji, którą miała dla magazynu "Sports Ilustrated".