Marcin Najman chce pomóc swojemu wielkiemu idolowi. "Musi wiedzieć, że o nim pamiętamy"

Marcin Najman zdecydował się na charytatywny gest. Polski pięściarz zorganizował w mediach społecznościowych licytację, której dochód przeznaczy na pomoc Tomaszowi Gollobowi. Żużlowiec jest sparaliżowany po wypadku.

Marcin Najman wystawił na licytację możliwość zostania jednym z sekundantów zawodnika podczas zbliżającej się gali FAME MMA 6, która odbędzie się 28 marca w Częstochowie. Najman ogłosił licytację za pośrednictwem swojej strony na Facebooku. Aukcja potrwa do 25 marca, do godziny 12:00.

>>Jędrzejczyk przegrała po świetnej walce. "Uznajmy ten pojedynek za najlepszy w historii">>

Zobacz wideo

Marcin Najman chce pomóc Tomaszowi Gollobowi: "Zachwycał przecież całą Polskę"

W rozmowie z "Interią", Najman przyznał, dlaczego zdecydował się na pomoc żużlowcowi. - Jestem kibicem żużla od dziecka. Lokalnie kibicowałem Sławkowi Drabikowi. Ale od ponad 20 lat największe emocje wzbudzał w tym sporcie Tomek Gollob. Myślę, że nie tylko w moim przypadku. Zachwycał przecież całą sportową Polskę. Dzisiaj chciałbym dołożyć cegiełkę do jego rehabilitacji. Nie chodzi wyłącznie o względy finansowe. Przede wszystkim mistrz musi wiedzieć, że o nim pamiętamy. - powiedział "Interii" Marcin Najman

Tomasz Gollob nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Od wypadku z kwietnia 2017 roku, do którego doszło na treningu na torze motocrossowym, żużlowiec stara się wrócić do pełni formy. Gollob jeszcze w tym roku ma zaplanowaną operację w USA. Nie wiadomo jednak czy plan nie zostanie przesunięty z powodu pandemii koronawirusa.