Sport.pl

Polski snookerzysta był o krok od wygrania z trzykrotnym mistrzem świata!

Kacper Filipiak przegrał 3:4 z Markiem Williamsem, 3-krotnym mistrzem świata, w I rundzie snookerowego turnieju Gibraltar Open. Polak przegrywał już w całym spotkaniu 1:3, zdołał jednak doprowadzić do decydującej partii.

Mark Williams od początku był faworytem spotkania z Polakiem. Walijczyk to trzykrotny mistrz świata, znajdujący się aktualnie na 3. miejscu w rankingu światowym. Filipiak aktualny jest sklasyfikowany na 105. pozycji.

Zobacz wideo Nowy piłkarz w reprezentacji Polski?

Od początku spotkania Williams prowadził. Filipiak miał okazję, aby objąć prowadzenie po trzech frejmach, jednak jego błąd bez trudu wykorzystał Walijczyk, wygrywając także kolejną partię. Od stanu 1:3 to Polak wygrał dwa kolejne frejmy, doprowadzając do decydującej partii. 

W niej obydwaj snookerzyści długo próbowali taktycznej gry, w której lepiej radził sobie Williams. Polak miał swoje okazje do wygrania siódmej partii, jednak po prostym błędzie Walijczyk bez trudu zdołał pokonać Filipiaka i wygrać cały mecz 4:3. 

Więcej o:
Komentarze (21)
Polski snookerzysta był o krok od wygrania z trzykrotnym mistrzem świata!
Zaloguj się
 • bzychnur

  Oceniono 4 razy 4

  Trzykrotny mistrz świata wiele razy był o krok od przegrania ze snookerzestami różnych narodowości. Ale jednak zazwyczaj wygrywal. Dlatego on jest mistrzem świata, polski snookerzysta jest dalej tylko polskim snokerzysta marzącym o tym żeby go kiedyś pobić.

 • frodozbagien

  Oceniono 3 razy 3

  Pamiętam jak w rmf.fm Jacek Tomkowicz został wkręcony, że "polski" snookerzysta Jack Lisowski wygrał jakiś prestiżowy turniej :)

 • az555

  Oceniono 2 razy 2

  W uzupełnieniu- to była 1 runda.Tych rund (etapów) jest ok.7-8.Po nich finał jednego z najsłabiej notowanych i opłacanych turniejów snookerowych. Williams to koleś który twierdzi ,że snooker go już nuży -nie trenuje .Woli golfa.

 • wie-gaw144

  Oceniono 7 razy 1

  Tak jak J. Kaczyński był o krok zostania prezydentem Polski?

 • eurotram

  Oceniono 8 razy 0

  To się powoli zaczyna robić nasz narodowy sport... Poszperawszy w necie dowiedziałem się,że chłopak miał najlepszy ranking... niemal 8 lat temu; czyli chyba nieco zatrzymał się w rozwoju. I niestety chyba właśnie wiemy dlaczego: bo stać go tylko na przebłyski. I nawet teraz... miał przerąbane i jak typowy polski sportowiec dopiero wtedy był w stanie grać na luzie i wejść na wysoki poziom; jak wyrównał, to znowu głowę ścisnął strach przed wygraną i duda. Filipiak ma nieco ponad 24 lata,ale niestety już widać że raczej topowy gracz to z niego nie będzie; być może przez głowę (w sensie sportowym).

 • sir.fred

  Oceniono 3 razy -1

  To ten, co miał skończyć karierę, jak czegoś tam nie wygra? Sorry, nie mam pamięci do nazwisk, ale chyba tak dużo snookerowców nie mamy.

 • ciagciulaciag

  Oceniono 5 razy -3

  Moze jest lepszy w bilarda kieszonkowego!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX