Sport.pl

Rozgrywki sportowe w Polsce zagrożone! GIS chce odwołania imprez masowych

Epidemia koronawirusa sparaliżuje sportowe rozgrywki w Polsce? - Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych - czytamy w oficjalnym komunikacie GIS-u.

Epidemia koronawirusa zaczyna paraliżować rozgrywki sportowe na całym świecie. Włoski minister spotu, Vincenzo Spadafora, apeluje o zatrzymanie piłkarskich rozgrywek. - To nie ma sensu. Tylko narażalibyśmy zdrowie i bezpieczeństwo kibiców oraz zawodników - mówi cytowany przez "La Gazetta dello Sport". Wciąż nie ma pewności, że piłkarski sezon w Serie A zostanie rozegrany do końca. Wiadomo za to, że nie odbędzie się tenisowy turniej w Indian Wells. A co z Polską?

Wykryto u nas dotychczas 11 przypadków zakażenia koronawirusem, zaś 168 osób zostało hospitalizowanych,  a ponad 7000 objęto nadzorem sanepidu. Główny Inspektor Sanitarny apeluje o odwoływanie imprez masowych, które miałyby się odbyć w hali.

Zobacz wideo Euro 2020 to przepis na film katastroficzny. Może być grubo

- W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego - czytamy w oświadczeniu GIS.

Z powodu koronawirusa zamknięte dla publiczności był niedzielny mecz polskiej ligi koszykarskiej pomiędzy PGE Spójnią Stargard a Startem Lublin.

Więcej o:
Komentarze (21)
Rozgrywki sportowe w Polsce zagrożone! GIS chce odwołania imprez masowych
Zaloguj się
 • luki.wawa

  Oceniono 10 razy 10

  W końcu mądra decyzja, mam nadzieje że to będzie dotyczyć wszystkich. Kościelnych też 

 • feldkuratkatz

  Oceniono 7 razy 3

  Po co nam szczepionka, skoro mamy relikwie św. Faustyny. Ruszajcie do kościołów, ZUS się ucieszy.

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 8 razy 2

  A kościoły nadal działają. Kasa najważniejsza

 • kataryniarski

  Oceniono 5 razy 1

  A kościółki zamkną?

 • waapi

  0

  Jak piłkarze chcą to niech grają, przecież chodzi o sport, prawda?

 • yerry46

  0

  "Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych."
  Znaczy się, że 200, 500 czy powiedzmy 999 osób w pomieszczeniu zamkniętym może się bezpiecznie ,inhalować' ?? - jakoś to niedorzeczne. Pozostaje tylko zdrowia (i szczęścia!) życzyć takim... imprezowiczom !

 • marberlin

  Oceniono 2 razy 0

  Tych kościelnych imprez też?

 • gregorecny

  Oceniono 2 razy -2

  W tej sytuacji musimy się zjednoczyć wokół partii rządzącej PIS. Pomódlmy się do Pana Boga ponieważ sytuacja jest dramatyczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX