Dramat w rodzinie rugbysty. Zamordował żonę i dzieci. Auto eksplodowało

Były australijski rugbista Rowan Baxter popełnił samobójstwo po tym, jak wcześniej zamordował swoją żonę i trójkę dzieci. Rodzina 42-latka została podpalona w jadącym samochodzie. Pojazd eksplodował.
Zobacz wideo

Australijskie NBC News donosi, że Rowan Baxter napełnił baniak benzyną na jednej ze stacji benzynowych, a później (około 8.30 rano) wylał go w jadącym samochodzie i podpalił. Auto natychmiast eksplodowało. Poparzonej żonie udało się wysiąść z samochodu, podobnie jak Baxterowi, ale mężczyzna natychmiast zadał sobie kilka na ciosów nożem i zmarł.

Hannah Baxtex mimo wielkich poparzeń próbowała wraz z sąsiadem gasić samochód, w którym znajdowały się jej dzieci. Krzyczała wówczas: "oblał nas benzyną". Niestety, jej dzieci nie udało się uratować, a kobieta zmarła w szpitalu. - Widziałem wiele okropnych scen i to jest najgorsze” - powiedział australijskiej prasie - Mark Thompson, szef policji. Do zdarzenia doszło w jednej z dzielnic willowych. 

Rowan Baxter i jego żona byli w trakcie separacji. Nie mogli także dojść do porozumienia w sprawie opieki nad dziećmi. 

Na sprawę zareagował także Scott Morrison, premier Australii. - Katastrofalne wieści. Moje serce spoczywa razem z rodzinami i całej społeczności, które przeżywają ten tragiczny moment - przekazał.