Jest list gończy po śmierci zapaśnika Dominika Sikory! Podejrzany mógł wyjechać z Polski

W poniedziałek opublikowano list gończy za Olgierdem Michalskim. 42-letni męzczyzna jest podejrzany o śmiertelne pobicie zapaśnika KS Sobieski - Dominika Sikory. Do zdarzenia doszło przed trzema tygodniami. Zapaśnik zmarł po pięciu dniach walki życie.

Dominik Sikora, zapaśnik Sobieskiego Poznań, został śmiertelnie pobity na jednej z poznańskich ulic. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 26 stycznia. 29-letni Sikora został napadnięty po tym, jak opuścił jeden z lokali na Starym Rynku. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie zmarł po pięciu dniach walki o życie. 

Jest list gończy po śmierci Sikory

Policja już 5 lutego przekazała informacje, że trwa procedura wydania międzynarodowego listu gończego za podejrzewanym o zabójstwo. List wydano w poniedziałek 17 lutego. - Jest list gończy za Olgierdem Michalskim - 42-latek jest podejrzewany o śmiertelne pobicie zapaśnika Dominika Sikory - do tragedii doszło 3 tygodnie temu na Starym Rynku. Pojawiły się informacje, że Michalski może ukrywać się w Szwajcarii - napisała na Twitterze dziennikarka Radia Zet Danka Woznicka.

"Olgierd Michalski ma 42 lata i jest zameldowany na ulicy Biskupińskiej. Jest podejrzewany o ciężkie uszkodzenie ciała, które doprowadziło do śmierci Dominika Sikory. Każda osoba, która zna miejsce pobytu poszukiwanego, może to zgłosić policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - tel. +48 796 658 459" - czytamy w komunikacie.

Sikora był zawodnikiem stylu klasycznego. Zdobył wiele medali indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski. Był także medalistą mistrzostw Europy kadetów.