Sport.pl

Policja ma nagranie śmiertelnego ataku na Dominika Sikorę. Poszukiwania sprawcy trwają

Do sieci wyciekło nagranie, na którym widać jak doszło do ataku na zapaśnika Dominika Sikorę, ale zostało natychmiast usunięte. Policja zabezpieczyła materiał wideo i poszukuje mężczyzny, który miał doprowadzić do śmierci 29-letniego zapaśnika.

Dominik Sikora, zapaśnik Sobieskiego Poznań, został śmiertelnie pobity na jednej z poznańskich ulic. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 26 stycznia. 29-letni Sikora został napadnięty po tym, jak opuścił jeden z lokali na Starym Rynku. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie zmarł ostatniego dnia stycznia.

Damian Janikowski opowiada o spotkaniu z więźniami:

- W związku ze śmiercią Dominika Sikory, sportowca, zawodnika KS Sobieski Poznań poszukujemy Olgierda Michalskiego (42 l) z Poznania - poinformowała policja

Policja poszukuje napastnika

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak przyznał w rozmowie z portalem tvp.info, że służby otrzymały zapis monitoringu, na którym widać dokładnie moment pobicia Sikory. Poszukiwany mężczyzna miał uderzyć zapaśnika, a ten po upadku uderzył głową w bruk. Napastnik miał uciec z miejsca zdarzenia. Nagranie ze względu na dobro śledztwa zostało utajnione.

- Policja ciągle prowadzi działania, mające na celu zatrzymanie sprawcy. Czekamy na wystawienie listu gończego, nie wykluczamy, że poszukiwany może znajdować się za granicą - dodał Borowiak w rozmowie z portalem tvp.info.

Komentarze (39)
Policja ma nagranie śmiertelnego ataku na Dominika Sikorę. Poszukiwania sprawcy trwają
Zaloguj się
 • avocador

  Oceniono 14 razy 12

  Co moze być na nagraniu zeby je utajnic dla "dobra śledztwa"?...logicznym raczej jest publikowanie nagrań dla dobra śledztwa....czyli wykrycia i zatrzymania sprawcy

 • hejeczka

  Oceniono 10 razy 8

  1. Po cholerę ciągle podkreślacie, że to był zapaśnik? Gdyby to był płytkarz-brukarz też byście w co drugim zdaniu o tym wspominali?
  2. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że podejrzany sam się zgłosi na komisariat, bo jak widać zatrudnione za nasze ciężko zapłacone podatki policjanty jakoś nie mogą gościa znaleźć.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 8 razy 6

  zutylizowac smiecia

 • darek_andrew

  Oceniono 6 razy 4

  Szkoda że wcześniej nikt nim nie pokierował , wygląda na takiego co by w ringu namieszał.

 • tomcio55

  Oceniono 14 razy 4

  Czyli nie żadna brutalna napasc tylko wdarł się w jakąś bójkę i niefortunnie w ryja dostał

 • patrycja534

  Oceniono 5 razy 3

  Skoro zapaśnika tak załatwił , to co by zrobił ze zwykłym facetem, aż strach się bać.

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 9 razy 3

  Nagranie zostało utajnione? A wczoraj było omawiane w tym medium- zapaśnik kłócił się z kobietą, ona go uderzyła w twarz; zaczepił kogoś obok, dostał jeden czysty strzał i upadł. Kobieta zaczęła krzyczeć, wezwali służby. Poszukiwany "napastnik" spokojnie się oddalił. Rzeczywiście utajnienie, ale może nie tyle dla dobra śledztwa, ile dla podtrzymania wizerunku "jednego z najlepszych młodych zapaśników"?

 • kato-rznik

  Oceniono 7 razy 3

  Rzecznik prasowy nie mógł normalnie "powiedzieć", tylko musiał "przyznać"? Zmuszali go?

 • vikgd

  Oceniono 6 razy 2

  typowa patologiczna, zapita gęba

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX