Sport.pl

Denis Urubko planuje kolejny atak szczytowy na Broad Peak! Jest termin

Po czterech dniach przerwy zespół himalaistów na czele z Denisem Urubko planuje kolejny szczytowy atak na Broad Peak. Nowym terminem jest 7 lutego.

Denis Urubko, jeden z najlepszych himalaistów świata wspólnie z Kanadyjczykiem Donem Bowie'm i Finką Lottą Hintsą próbują zdobyć szczyt Broad Peak.

Bielecki: Akcja na Nanga Parbat złagodziła krytykę po Broad Peaku

29 stycznia dotarli do obozu 2 (6400 m). Cała trójka spędziła tam noc. 30 stycznia  wspinaczka była kontynuowana i himalaiści osiągnęli wysokość 6950 metrów, gdzie zatrzymała ich szczelina brzeżna. Założyli tam kolejny obóz. Cztery dni temu weszli na wysokość 7650 m, gdzie były bardzo trudne warunki. Teren lodowcowy pełen szczelin, bez lin poręczowych.

Himalaiści planują 7 lutego szczytowy atak!

W kolejnych dniach nie powiodła się próba ataku szczytowego i musieli poczekać na lepszą pogodę. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że himalaiści wyszli w kierunku obozu 2. Na czwartek planują dotarcie do obozu 3. Wspinają się do C2 na Broak Peak. 7 lutego planują zdobyć szczyt.

Ostatnia prognoza pogody wskazuje, że w ciągu najbliższych dni temperatura dla wysokości powyżej 8000 ma być ekstremalnie niska, a wiatr ma z kolei być całkiem korzystny.

Więcej o:
Komentarze (19)
Denis Urubko planuje kolejny atak szczytowy na Broad Peak! Jest termin
Zaloguj się
 • wiceherszt

  Oceniono 9 razy 7

  A ja planuję pierwsze zimowe wejście na Kopę Cwila, od strony zachodniej, tam gdzie te kilka drzewek i najbardziej strome zbocze! Sprawa nie będzie łatwa, bo jest tam teraz okropne błocko (liczyłem na śnieg), podczas gdy żona, główny sponsor wyprawy, odmówiła sfinansowania raków.

  Za to wybrałem już bazę główną (ze względów logistycznych urządzę ją w domu) oraz miejsce na pierwszy obóz przed atakiem. Wahałem się pomiędzy barem „Janusz“ a knajpą serwującą Sushi, na koniec wybrałem „sushiarnię“, ze względu na bliskość serwisu rowerowego, gdzie dysponują tlenem do pompowania opon.

  Atak planuję w któryś z weekendów, więc jakby droga redakcja zechciała zostać honorowym sponzorem albo przyjechać z kamerą, to zapraszam.

 • ton_y

  Oceniono 4 razy 4

  To na swoją odpowiedzialność i swoje koszty akcji ratunkowej oraz przewożenia zwłok! I proszę nie pisać o tym w mediach, są ważniejsze sprawy

 • lol76

  Oceniono 6 razy 4

  Dlaczego ciagle o nim piszecie????

 • allegroaz

  Oceniono 2 razy 2

  żeby się nie zesrał.

 • mumel4

  Oceniono 2 razy 2

  Kto ciągle szuka guza , ten w końcu go znajdzie .

 • kac

  Oceniono 6 razy 2

  Oni już tak mają, aż do skutku... a potem trzeba robić zrzutkę na transport ciała...

 • zmiescisz_sie

  Oceniono 1 raz 1

  Czy wybiera się tam odkryć szczepionkę na raka albo lek na AIDS? Dlaczego GW promuje tych samobójców? Niech se lezie i wyrazy współczucia bo jakie trzeba mieć niespełnienie by kompensować to igraniem z życiem?

 • byann

  0

  Hahaha, w takich ciepłych zimach już się nie liczy. Po co o tym piszecie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX