Denis Urubko planuje kolejny atak szczytowy na Broad Peak! Jest termin

Po czterech dniach przerwy zespół himalaistów na czele z Denisem Urubko planuje kolejny szczytowy atak na Broad Peak. Nowym terminem jest 7 lutego.

Denis Urubko, jeden z najlepszych himalaistów świata wspólnie z Kanadyjczykiem Donem Bowie'm i Finką Lottą Hintsą próbują zdobyć szczyt Broad Peak.

Bielecki: Akcja na Nanga Parbat złagodziła krytykę po Broad Peaku

Zobacz wideo

29 stycznia dotarli do obozu 2 (6400 m). Cała trójka spędziła tam noc. 30 stycznia  wspinaczka była kontynuowana i himalaiści osiągnęli wysokość 6950 metrów, gdzie zatrzymała ich szczelina brzeżna. Założyli tam kolejny obóz. Cztery dni temu weszli na wysokość 7650 m, gdzie były bardzo trudne warunki. Teren lodowcowy pełen szczelin, bez lin poręczowych.

Himalaiści planują 7 lutego szczytowy atak!

W kolejnych dniach nie powiodła się próba ataku szczytowego i musieli poczekać na lepszą pogodę. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że himalaiści wyszli w kierunku obozu 2. Na czwartek planują dotarcie do obozu 3. Wspinają się do C2 na Broak Peak. 7 lutego planują zdobyć szczyt.

Ostatnia prognoza pogody wskazuje, że w ciągu najbliższych dni temperatura dla wysokości powyżej 8000 ma być ekstremalnie niska, a wiatr ma z kolei być całkiem korzystny.